Gabriela Ruse și Kristina Mladenovic au câștigat titlul la Ilkley, după ce au jucat două meciuri într-o zi

• Media: Digi Sport Special, sâmbătă, 21:00, DGS 1

• Media: Liga Digisport, sâmbătă, 18:00, DGS 1

Turneul din Marea Britanie a fost dotat cu premii totale de 100.000 de dolari.

Gabriela Ruse și Kristina Mladenovic au câștigat titlul la Ilkley

Gabriela Ruse și Kristina Mladenovic au câștigat trofeul, după ce au obţinut două victorii într-o zi. Perechea româno-franceză a fost nevoită să joace două meciuri în aceeași zi din cauza vremii nefavorabile.

În finală, Ruse şi Mladenovic au dispus de cuplul americano-chinez Quinn Gleason/Qianhui Tang, cu 6-2, 6-2, în 67 de minute.

Ruse şi partenera sa au trecut în semifinale de perechea Vitalia Diatcenko (Rusia)/Irina Şimanovici (Belarus), cu 6-2, 6-0, în 54 de minute, potrivit Agerpres.

Este pentru prima dată când cele două sportive fac pereche în proba de dublu.

Etichete: kristina mladenovic , gabriela ruse