Categories: Alte Sporturi

Francezii n-au putut scrie decât trei cuvinte, după 1-2 cu Spania și eliminarea de la EURO 2024

• Media: Fotbal Club, miercuri, 19:00, DGS 1

• Media: Fotbal European, miercuri, 21:00, DGS 1

Francezii au început perfect meciul, cu un gol marcat de Randal Kolo Muani după doar nouă minute. Spania a întors, însă, scorul în decurs de patru minute, după golurile lui Lamine Yamal, minutul 21, și Dani Olmo.

L’Equipe: ”Ochi roșii”

În cronica meciului din semifinalele EURO 2024, L’Equipe, cea mai importantă publicația din Franța, a dat un titlu de doar trei cuvinte.

Les Yeux Rouges”, a titrat L’Equipe, în traducere ”Ochi roșii”.

O aluzie la echipamentul roșu al Spaniei, supranumită ”Furia Roșie”, dar poate și la ochii roșii pe care i-ar putea avea francezii care plâng eliminarea de la EURO 2024.

Anglia sau Olanda, adversarul Spaniei din finala EURO 2024

Pentru marele trofeu al EURO 2024, Spania va juca împotriva câștigătoarei meciului dintre Anglia și Olanda, care se dispută miercuri, de la ora 22:00.

Finala EURO 2024 se joacă duminică, pe 14 iulie, de la ora 22:00, pe stadionul din Berlin.

Etichete: franta , franta-spania , semifinalele euro 2024

admin

Omul cu banii de la FC Argeș, prima reacție după demiterea lui Nicolae Dică: ”Suntem blestemați, ca FCSB”

Fostul atacant a fost adus la cererea președintelui Dani Coman, dar rezultatele nu l-au ajutat… Read More

11 minute ago

Hermannstadt – CFR Cluj 0-0, ACUM, pe iAMsport.ro. Repriză fără goluri la Sibiu

Hermannstadt - CFR Cluj 0-0, ACUM, LIVE SCORE pe iAMsport.ro Min 56: Ocazie CFR! Munteanu… Read More

Adrian Porumboiu, ironic la adresa lui Gigi Becali: “Noaptea e mai greu așa”

FCSB are un început de campionat sub așteptări în întrecerea internă, unde se luptă să… Read More

FCSB – Petrolul Ploiești, de la 21:30, pe iAMsport.ro. ”Roș-albaștrii” caută victoria în Ghencea

FCSB - Petrolul Ploiești, de la 21:30, pe iAMsport.ro. Echipele de start FCSB (4-3-3): Târnovanu… Read More

Jucătorul de peste 1.000.000 de euro care își joacă viitorul la FCSB: ”Vii ca vedetă din provincie și te face praf”

Evoluțiile fotbalistului nu l-au convins pe Becali, care l-a retrogradat pe banca de rezervă. Totuși,… Read More

Gigi Becali a ordonat, antrenorii s-au conformat: FCSB atacă cu toate liniile Petrolul. Bîrligea debutează pentru campioni

Charalambous și Pintilii au respectat dorințele patronului și bucureștenii vor ataca cu toate liniile pe… Read More