Fotbalistul român care l-a impresionat pe Cristi Chivu la EURO 2024: ”Deși s-au dat alte nume, mi-a plăcut mult”

• Media: Digi Sport Special, luni, 17:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, luni, 20:55, DGS 1

Fostul căpitan al echipei naționale a evidențiat jocul total practicat de Denis Drăguș în Germania.

Denis Drăguș, remarcatul lui Cristi Chivu din echipa României

Pe mine m-a impresionat mult Drăguș la acest European, mai ales în primul meci. Deși s-au dat alte nume, mi-a plăcut mult cum a jucat atât ofensiv, cât și defensiv.

Nu e corect să nu vorbești și despre ceilalți. Toți și-au adus aportul. Putem mai mult? Sigur că putem mai mult, sperăm să facem mai mult în meciul cu Olanda și în sferturi.

Din punct de vedere defensiv, îmi place organizarea pe care o avem. Contează mai mult să fie o echipă organizată, care știe ce să facă din punct de vedere defensiv, decât să fie un bloc funcțional de patru-cinci jucători”, a declarat Cristi Chivu, la Fotbal Club, de la Digi Sport.

România – Olanda, în optimile EURO 2024

România a câștigat Grupa E de la EURO 2024, dar nu a scăpat de un adversar puternic în optimi. Prima reprezentativă va juca împotriva Olandei.

Duelul pentru un loc în sferturile EURO 2024 are loc marți, de la ora 19:00, la Munchen. Câștigătoarea partidei va juca în sferturi cu echipa calificată în urma meciului dintre Austria și Turcia.

Etichete: cristi chivu , denis dragus

Ce mesaj a avut FRF pentru naționala României, după înfrângerea în fața Olandei și eliminarea de la EURO 2024

Radu Drăgușin a numit echipa care ”poate câștiga cu ușurință Europeanul”, după ce România a părăsit competiția

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Fundașul… Read More

Dilema lui Ronald Koeman, după ce a eliminat-o pe România de la EURO 2024: ”E dificil de explicat”

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Golurile… Read More

Nota 4! Spaniolii l-au pus la zid pe arbitrul de la România – Olanda: ”A inventat!” / ”Slab!”

Ilie Dumitrescu știe cine e selecționerul ideal pentru România

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Ilie… Read More