Florin Prunea a auzit acuzațiile de blat de la Hermannstadt – Poli Iași și a dat verdictul: ”100%!”

• Liga 2: Gloria Buzău – Unirea Slobozia, marți, 19:00, DGS 1

• Champions League: PSG – Borussia Dortmund, marți, 22:00, DGS 1

Fanii sibienilor nu au avut milă de favoriți după ce au văzut lipsa de atitudine din partida cu Poli Iași, iar la final s-au auzit din tribune ”Rușine să vă fie”.

• Rezultatul a fost unul extrem de important pentru Poli Iași, care a ajuns pe loc de baraj în urma acestei victorii.

Florin Prunea este convins că nu a fost blat în Hermannstadt – Poli Iași: ”100%!”

Cele două echipe au fost acuzate de blat, mai ales că Hermannstadt nu mai pierduse pe teren propriu de aproximativ 20 de meciuri. După ce președintele moldovenilor a negat aceste afirmații, Florin Prunea s-a pronunțat și el în privința acestui aspect.

Fost președinte al echipei din Copou, Florin Prunea a afirmat că nu se pune problema unui blat între cele două echipe, întrucât Silviu Lung a avut câteva intervenții de excepție, iar datorită lui Poli Iași a reușit să câștige.

”E frustrare multă. Eu am văzut meciul și nu se pune problema de așa ceva. În primul rând, Silviu Lung a făcut un meci mare. A avut câteva intervenții senzaționale. Sunt convins 100% că nu a fost nimic.

O echipă mult mai motivată Poli Iași, s-a văzut asta. S-au adunat după meciul cu UTA și uite că au reușit trei puncte care, în mare parte, le asigură liniștea pentru un loc de baraj”, a afirmat Florin Prunea la Digi Sport Special.

VIDEO cu rezumatul meciului FC Hermannstadt – Poli Iași 0-1

Etichete: florin prunea , hermannstadt-poli iasi