Categories: Alte Sporturi

Florin Maxim, după ce Corvinul ”a dat de pământ” cu maghiarii de la Paksi: ”Asta spune multe!”

• Media: Liga Digisport, vineri, 17:00, DGS 1

• Media: Fotbal Club, vineri, 22:15, Digi Sport 1

Sergiu Buș a deschis scorul în minutul 9, iar apoi a urmat recitalul dat de Marius Lupu, care a marcat un hattrick și ”a arestat” mingea la finalul partidei.

45+2, 86 și 90+3 au fost minutele în care atacantul Marius Lupu a înscris în poarta lui Szappanos.

Florin Maxim, după ce a umilit-o pe Paksi: ”Pe lângă golurile marcate, cred că am mai avut alte 3-4 ocazii, iar asta spune multe”

Florin Maxim, antrenorul hunedorenilor, a creat o adevărată echipă, iar asta s-a văzut încă din primul minut, când jucătorii Corvinului au intrat extrem de montați în meci.

La finalul partidei, acesta a fost prezent la flash-interviu, unde a oferit primele reacții după victoria extraordinară obținută.

Florin Maxim a evidențiat implicarea jucătorilor săi și a afirmat că scorul putea fi și mai mare dacă băieții săi erau mai atenți la finalizare.

”Noi am analizat foarte bine Paksi, o echipă agresivă și puternică, știam că vom avea probleme dacă nu ne ridicăm la un nivel fizic bun.

Am fost echipa mai bună și ne-a ieșit absolut totul, am fost mai implicați în joc. Am avut situațiile mai clare. Pe lângă golurile marcate, cred că am mai avut alte 3-4 ocazii, iar asta spune multe.

Echipa noastră… am adus mulți jucători, dar în primul 11 au fost doar doi jucători noi. Acești fotbaliști au adus un mare plus.

Noi aveam dreptul de promovare, nu ne garanta nimeni că promovăm, încă mai sunt speranțe.

Staff-ul meu este unul tânâr, avem jucători tineri, în poartă avem un băiat de 20 de ani. Vrem să facem lucruri frumoase”, a declarat Florin Maxim după Paksi – Corvinul 0-4.

VIDEO cu rezumatul meciului Paksi – Corvinul Hunedoara 0-4

Etichete: europa league , florin maxim , corvinul , corvinul hunedoara , paksi corvinul

admin

Dennis Man ”a strălucit” în thriller-ul de la Lecce! Nota primită de român + Cum s-a descurcat Mihăilă

Premier League: Man. City - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: U Cluj - Univ.… Read More

26 de minute ago

Alexandru Tudorie, mesaj după ce a egalat-o pe FCSB în ultimul minut: “Am fost peste ei!”

Elias Charalambous a trecut la acuzații, după ce FCSB a fost egalată în minutul 90+4: ”Nu sunt prost!”

Reacția lui Daniel Bîrligea, după ce a fost schimbat la pauză, la debutul său la FCSB: ”Se știe”

Gigi Becali n-a stat pe gânduri! Patronul FCSB-ului l-a schimbat la pauză pe Bîrligea și i-a transmis un mesaj clar

27 de minute ago

FCSB, ofertă pentru un fotbalist de la Petrolul! Dezvăluirea a fost făcută în direct, imediat după meci