Categories: Alte Sporturi

Florin Maxim a numit jucătorul FCSB-ului care a ”turnat plumb în ghete” Corvinului, în Supercupa României

• Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS 1

Golurile partidei au fost marcate de David Miculescu (23 de ani), Marius Ștefănescu (25 de ani) și Luis Phelipe (23 de ani).

Florin Maxim crede că golul marcat de Marius Ștefănescu i-a demotivat pe jucătorii de la Corvinul Hunedoara

Marius Ștefănescu a avut o evoluție foarte bună la meciul de debut pentru FCSB, împotriva Corvinului Hunedoara.

Atacantul venit de la Sepsi Sfântu Gheorghe a marcat pentru ”roș-albaștri” în repriza secundă cu hunedorenii, iar Florin Maxim (43 de ani) crede că golul marcat de Ștefănescu a fost cel care a decis partida, din Supercupa României.

Îmi pare rău pentru rezultat, pentru că am avut o primă repriză bună și am cedat după pauză. Și în cantonament s-a întâmplat la fel. Cele trei schimbări ale FCSB-ului ne-au destabilizat.

Golul doi, golul marcat de Ștefănescu ne-a turnat plumb în ghete. Sunt jucători cu experiență la FCSB, care la prima ocazie îți pot da gol.

Noi când am ales cantonamentul din Slovenia, am jucat contra unor echipe puternice, ca de exemplu Mura, care a învins Tottenham în urmă cu câteva sezoane, în Europa.

Vom întâlni o echipă puternică în cupele europene, dintr-un campionat puternic, care dă jucători foarte mulți în Vest.

Repet, în primele 15-20 minute am fost foarte bine în meci. Jucătorii mei au plecat foarte bine pe tranziția pozitivă. În momentul când a trebuit să ne apărăm, am pierdut un pic din viteză.

Încă nu s-a obținut dreptul de promovare în SuperLigă. Să vedem dacă primim o derogare din partea Federației”, a declarat Florin Maxim, la finalul jocului FCSB – Corvinul 3-0.

Sergiu Buș crede că hunedorenii puteau scoate mai mult din meciul cu FCSB

Sergiu Buș a tras concluziile după FCSB – Corvinul 3-0 și a subliniat că hunedorenii trebuiau să fie mai pragmatici.

Ați văzut jocul și pot să spun că suntem un pic dezamăgiți. Am dominat în prima repriză, deși am fost conduși. Am jucat bine în prima repriză. Ocaziile se întorc.

Puteam să profităm de unele șanse avute și să fim mai pragmatici. La 1-0 puteam sa facem 1-1 și altfel era jocul. Îi felicit pe cei de la FCSB pentru câștigarea trofeului.

Ne-au luat în serios și nu ne-au tratat ca pe o echipă din eșalonul secund. Am vorbit si cu Chiricheș. Nu îi venea să creadă că jucăm așa bine. Corvinul e o echipă bună, care un potențial bun. Putem să facem față în Europa.

Avem de învățat de la meciul ăsta. Eu am venit să ajut Corvinul. Am venit să joc pentru Europa. Asta cu dreptul de promovare încă nu știu dacă s-a obținut”, a declarat Sergiu Buș, la finalul meciului FCSB – Corvinul.

Video cu rezumatul meciului FCSB – Corvinul 3-0

Etichete: florin maxim , marius ștefănescu , plumb in ghete , gol marius stefanescu

admin

Presa germană a numit ”dezamăgirea” de la EURO 2024

Media: Digi Sport Special, duminică, 19:00, DGS 1 Media: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1… Read More

33 de minute ago

Rămas liber de contract, Florin Niță a rupt tăcerea: ”Fals!”

FC Botoșani, victorie în ”Derby-ul Moldovei” înainte de începutul SuperLigii

Câți bani a primit Istvan Kovacs de la UEFA pentru participarea la EURO 2024, turneu la care a intrat în istorie

Trei echipe se luptă să îl transfere pe James Rodriguez, după ce i-a dus pe columbieni în semifinalele Copa America

Florin Niță, ”premiat” după evoluția României la EURO 2024. ”Numărul 1”