Categories: Alte Sporturi

Final Four-ul EHF Champions League, LIVE VIDEO: Esbjerg – Gyor, 16:00, DGS3 / Metz – Bietigheim, 19:00, DGS2

• Finala Champions League: Dortmund – Real Madrid, sâmbătă, 22:00, DGS 1

• Minifotbal: Romania – Polonia, duminică, 21:40, DGS 1

• De asemenea, partidele din Final Four-ul EHF Champions League vor putea fi urmărite și pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport de către abonații Digi România.

Reprezentantele României din acest sezon au fost Rapid și CSM București, însă giuleștencele au părăsit competiția încă din grupe, acolo unde au terminat pe locul 7.

De partea cealaltă, CSM București a fost eliminată în sferturile de finală de către Metz, scor 24-27, respectiv 23-29, rezultate care au dus la demiterea antrenorului Adi Vasile.

Esbjerg – Gyor, LIVE VIDE, 16:00, DGS3

Ediția sezonului 2023/2024 de EHF Chamipions League Feminin a luat startul pe 9 septembrie și urmează să se termine pe 2 iunie, atunci când se vor avea loc ambele finale.

Esbjerg a trecut în sferturi de Ferencvaros, după ce a reușit două victorii, scor 26-25, respetiv 29-24.

De partea cealaltă, Gyor a ajuns în Final Four după ce a eliminat campioana în exercițiu, Vippers Kristiansand. În meciul tur, Gyor s-a impus cu 30-23, în timp ce Vippers a fost echipa învingătoare, scor 26-24, însă victoria la scor a handbalistelor din Ungaria a făcut diferența.

Metz – Bietigheim, LIVE VIDEO, 19:00, DGS2

Metz a luptat pentru un loc în Final Four cu CSM București, iar franțuzoaicele au înregistrat două victorii împotriva ”Tigroaceilor”, scor 27-24 și 29-23.

Bietigheim a avut parte de două meciuri mai complicate contra celor de la Odnse. Nemțoaicele au câștigat partida tur, scor 30-26, în timp ce danzele s-au impus la retur, scor 32-30.

În cele din urmă, Bietigheim a obținut calificarea în ”careul de ași”, însă Metz este marea favorită.

Româncele Cristina Lovin și Simona Stancu arbitrează finala Ligii Campionilor, la Budapesta

Potrivit EHF, Cristina Lovin și Simona Stancu au fost delegate pentru a conduce finala Ligii Campionilor, astfel că România va avea reprezentate în finală, în ciuda eșecurilor suferite de Rapid și CSM București.

Cristina Lovin și Simona Stancu / Foto: EHF

Meciurile din semifinale vor fi arbitrate de brizăgi din Norvegia și Muntenegru, în timp ce finala mică va fi condusă de olandezii William Weijmans și Rick Wolbertus.

Etichete: ehf champions league , esbjerg-gyor , metz – bietigheim , cristina lovin , simona stancu

admin

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

2 ore ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

3 ore ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

3 ore ago

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

3 ore ago

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

3 ore ago

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More