Categories: Alte Sporturi

FCSB, victorie categorică în primul amical din Olanda. Marius Ștefănescu a reușit ”dubla” la debut

• Media: Fotbal European, marți, 21:00, 22:45 și 23:59, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, marți, 17:30, DGS 1

Campioana României a întâlnit-o pe CSV Apeldoorn, formație din liga a șasea din Olanda care se ocupă cu dezvoltarea tinerilor fotbaliști.

FCSB – CSV Apeldoorn 8-0. Marius Ștefănescu a marcat la debut

FCSB s-a impus fără emoții în fața celor de la Apeldoorn, scor 8-0. Mihai Lixandru a deschis scorul după doar șase minute, iar Alexandru Băluță a reușit o ”dublă” în doar două minute, 20 și 21. Luis Phelipe a stabilit scorul final al primei reprize, minutul 25.

Campioana României a început în forță și a doua repriză. Marius Ștefănescu, transferat în această vară de FCSB de la Sepsi, a marcat la debutul său pentru formația lui Elias Charalambous, minutul 53 și 84.

Nana Antwi și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj, miutul 64. Scorul final a fost stabilit de David Miculescu, care a marcat cu un minut înainte de finalul timpului regulamentar.

Primul 11 al FCSB-ului împotriva celor de la CSV Apeldoorn:

• Vlad – Crețu, Ngezana, Haruț, Radunovic – Lixandru, Pandele, Musi – Băluță, Phelipe, Radaslavescu

FCSB va mai juca un meci amical în Olanda

În cursul zilei de sâmbătă, 22 iunie, FCSB a anunțat că va disputa două meciuri amicale în cantonamentul din Olanda. Primul a fost împotriva celor de la CSV Apeldoorn, 24 iunie, la care au putut participa și spectatori.

Al doilea meci de pregătire al roș-albaștrilor va fi împotriva lui Almere City FC, 28 iunie, și va avea loc la baza de pregătire a olandezilor. Spectatorii nu vor avea acces.

Almere City joacă în prima ligă din Olanda și a terminat sezonul 2023/2024 pe locul 13.

Etichete: olanda , meci amical , cantonament

admin

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

56 de minute ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

o oră ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

o oră ago

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

o oră ago

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

o oră ago

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More