FCSB s-a distrat în primul amical al verii! Victorie la scor cu o echipă de amatori! Marius Ştefănescu, „dublă” la debut

FCSB s-a distrat în primul amical al verii. Campioana s-a impus categoric, cu scorul de 8-0, în duelul cu Apeldoorn, o formaţie din Liga a 5-a din Olanda.

FCSB îşi desfăşoară cantonamentul de vară în Olanda. Roş-albaştrii vor reveni în ţară la începutul lunii iulie, dat fiind faptul că pe 9 iulie vor disputa primul meci din preliminariile Champions League. Totodată, pe 4 iulie, FCSB se va duela cu Corvinul, în Supercupa României.

FCSB s-a distrat în primul amical al verii

Elias Charalambous l-a trimis în teren, încă din primul minut al duelului amical, pe Alexandru Musi. Mijlocaşul a revenit din împrumutul la Petrolul şi va fi o variantă pentru campioni, pentru regula U21, în sezonul viitor.

Din primul 11 au lipsit Vlad Chiricheş, Marius Ştefănescu sau Malcom Edjouma. Nici Daniel Popa sau David Kiki nu au început din primul minut duelul cu Apeldoorn, însă au fost trimişi în teren la pauză, atunci când Elias Charalambous a schimbat toată echipa.

Mihai Lixandru, Alexandru Băluţă, cu o „dublă”, şi Luis Phelipe, au punctat pentru FCSB în prima repriză, scorul la pauză fiind de 4-0. Brazilianul a reuşit să marcheze spectaculos, cu o scăriţă. În repriza a doua, Marius Ştefănescu (dublă), Nana Antwi şi David Miculescu au marcat şi ei.

Mihai Pintilii și Elias Charalambous au reacționat, după victoria clară a FCSB-ului din Supercupă

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

34 de minute ago

A venit “nota de plată”: 12 luni de suspendare pentru pariuri!

Victor Pițurcă nu s-a ferit să spună ce crede despre Adrian Mutu: “Nu ești bărbat adevărat!”

Ilie Dumitrescu s-a convins de Marius Ștefănescu după un singur meci la FCSB

Florin Maxim a numit jucătorul FCSB-ului care a ”turnat plumb în ghete” Corvinului, în Supercupa României

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More