FCSB s-a distrat în primul amical al verii! Victorie la scor cu o echipă de amatori! Marius Ştefănescu, „dublă” la debut

FCSB s-a distrat în primul amical al verii. Campioana s-a impus categoric, cu scorul de 8-0, în duelul cu Apeldoorn, o formaţie din Liga a 5-a din Olanda.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB îşi desfăşoară cantonamentul de vară în Olanda. Roş-albaştrii vor reveni în ţară la începutul lunii iulie, dat fiind faptul că pe 9 iulie vor disputa primul meci din preliminariile Champions League. Totodată, pe 4 iulie, FCSB se va duela cu Corvinul, în Supercupa României.

FCSB s-a distrat în primul amical al verii

Elias Charalambous l-a trimis în teren, încă din primul minut al duelului amical, pe Alexandru Musi. Mijlocaşul a revenit din împrumutul la Petrolul şi va fi o variantă pentru campioni, pentru regula U21, în sezonul viitor.

Din primul 11 au lipsit Vlad Chiricheş, Marius Ştefănescu sau Malcom Edjouma. Nici Daniel Popa sau David Kiki nu au început din primul minut duelul cu Apeldoorn, însă au fost trimişi în teren la pauză, atunci când Elias Charalambous a schimbat toată echipa.

Mihai Lixandru, Alexandru Băluţă, cu o „dublă”, şi Luis Phelipe, au punctat pentru FCSB în prima repriză, scorul la pauză fiind de 4-0. Brazilianul a reuşit să marcheze spectaculos, cu o scăriţă. În repriza a doua, Marius Ştefănescu (dublă), Nana Antwi şi David Miculescu au marcat şi ei.

Simina PREDA

Se ”rupe” Fussball Arena! ”Tricolorii” pot doborî recordul de asistență la meciul cu Olanda

Media: Liga Digisport, vineri, 19:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 21:00, DGS 1… Read More

2 ore ago

Ce lovitură! A scris istorie la EURO 2024 și prinde transferul carierei: a bătut palma cu o echipă de Champions League

2 ore ago

Rapid a anunțat al doilea transfer al zilei: ”Sunt un luptător și o să dau totul!”

2 ore ago

Start perfect! Oțelul a câștigat în fața unei campioane din Europa în primul amical al verii

2 ore ago

Din Liga 2, la Dinamo

2 ore ago

Programul Porsche Supercup din Austria! Antrenanemntele, calificările şi cursa sunt LIVE în AntenaPLAY

Iată programul Porsche Supercup din Austria. Seria suport revine cu a treia etapă din 2024,… Read More