FCSB – Petrolul LIVE TEXT (21:30). Meci pentru play-off pentru campioană. Echipele probabile

FCSB – Petrolul LIVE TEXT. Meciul dintre FCSB şi Petrolul, din etapa a 10-a a Ligii 1, se va disputa sâmbătă, de la ora 21:30, şi va putea fi urmărit în timp real pe as.ro.

FCSB e pe locul 12 înaintea duelului de pe „Steaua”, dar lucrurile se pot schimba uşor în clasament pentru roş-albaştri. Cu o victorie contra „lupilor galbeni” şi încă una în restanţa cu Botoşani, FCSB poate ajunge în zona play-off-ului, în funcţie şi de celelalte rezultate.

FCSB – Petrolul LIVE TEXT (21:30)

„Dacă batem Petrolul și luăm cele trei puncte din meciul restant cu Botoșani, urcăm pe locul 6. Dacă batem Petrolul facem 12, iar cu Botoșani ajungem la 15. Urcăm peste Petrolul. Nici nu mă gândesc că am putea rata playoff-ul, dar trebuie să fim precauți”, îşi făcea calculele şi Gigi Becali.

De cealaltă parte, Petrolul e pe locul al şaselea, ultimul de play-off, şi a acumulat 14 puncte. Lupii au o singură înfrângere în acest sezon, 1-4, în deplasare cu Dinamo. De menţionat că Petrolul a mai primit doar două goluri în celelalte 7 meciuri jucate, înregistrând şi patru rezultate de 0-0.

Probleme pentru FCSB, înainte de meciul cu Petrolul

Mihai Stoica a transmis că unul dintre fundașii centrali de la FCSB, Siyabonga Ngezana, Joyskim Dawa și Mihai Popescu, nu este în formă maximă pentru confruntarea din Ghencea şi că nici nu va fi în lot.

FCSB, ofertă pentru un fotbalist de la Petrolul! Dezvăluirea a fost făcută în direct, imediat după meci

Premier League: Man. City - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: U Cluj - Univ.… Read More

34 de minute ago

Alexandru Băluță a marcat, dar a fost schimbat după 45 de minute: ”Nu mă așteptam să fiu scos”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză: „O să vorbesc cu el”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză Daniel Bîrligea,… Read More

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB – Petrolul 1-1: „Furăciune”

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB - Petrolul 1-1: "Furăciune" Gigi Becali, în… Read More