FC Voluntari – Corvinul 0-0, ACUM, Digi Sport 1. Programul etapei a 4-a și clasamentul

• SuperLiga: CFR Cluj – Botoșani, duminică, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Hermannstadt – FCSB, duminică, 22:00, DGS 1

Sâmbătă au fost programate 7 partide, duminică două, iar luni ultimul joc din runda începută vineri. Pe canalele Digi Sport sa va putea vedea luni FC Argeș – Csikszereda, tot de la ora 17:00.

Meciurile de sâmbătă s-au încheiat cu o răsturnare spectaculoasă de scor la Buzău, unde Bihorul a întors rezultatul, Slatina a făcut scorul etapei la Câmpulung, iar Chindia a reușit să câștige la Ungheni, cu un gol în minutul 90+3. De remarcat și victoria obținută greu de Steaua la Dumbrăvița.

FC Voluntari – Corvinul 0-0, ACUM, Digi Sport 1. Hunedorenii debutează în stagiunea 2024/2025

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start

• FC Voluntari: Maxim, Gîț, Armaș, Andreș, Șuteu, Schieb, Panos, Toma, Carnat, Crișan, Nemec

Rezerve: Chirilă, Alexe, Voican, Mitrea, Alberto, Crișan, Fantis, Bujor, Doru, Călin, Cocian

Antrenor: Claudiu Niculescu

• Corvinul Hunedoara: Lefter, Velisar, Manolache, Lică, Pîrvulescu, Cărăruș, Neacșa, Bradu, Gîrbița, Lupu, Cîmpan

Rezerve: Blaga, Pop, Hergheligiu, Grigore, King, Goodnews, Predică

Antrenor: Florin Maxim

După ce în primele 3 etape a avut meciurile amânate, Corvinul debutează în acest sezon de Liga 2. Hunedorenii nu au nici în această stagiune dreptul la promovare, după contestațiile făcute de FCU Craiova, Voluntari, Csikszereda și FC Argeș.

De cealaltă parte, ilfovenii sunt pe locul al 11-lea, cu 5 puncte acumulate.

• Tot astăzi, de la ora 11:00, Viitorul Tg. Jiu o întâlnește pe Concordia Chiajna.

Voluntari – Corvinul, Live Video duminică ora 17:00 Digi sport 1

Din păcate pentru Corvinul, o echipă care a reprezentat onorabil România în cupele europene, opoziția a patru echipe din Liga a 2-a, FCU Craiova, FC Argeș, Csikszereda și Voluntari s-au opus ca să primească drept de promovare.

Și cum nu a mai existat timp fizic să se judece memoriul semnat de cele patru, Comitetul Executiv al FRF a fost nevoită să anuleze dreptul de promovare pe care îl acordase inițial

• FCU Craiova – CSC Șelimbăr 1-1, meci transmis în direct de Digi Sport 1

FCU Craiova – CSC Șelimbăr 1-1. Remiză cu goluri spectaculoase pe ”Ion Oblemenco”

Minutul 90+6: Final de partidă. FCU Craiova – CSC Șelimbăr 1-1.

Minutul 69: GOOOL FCU Craiova! Padula a înscris un gol spectaculos din afara careului.

Minutul 62: Ocazie CSC Șelimbăr! Soare l-a ”întins” serios pe Sandu, după ce a trimis un șut cu efect.

Minutul 52: Ocazie FCU Craiova! Albu a trimis un șut peste poarta apărată de Malutan.

Minutul 14: Ocazie FCU Craiova! Bălan a ratat o șansă uriașă de a restabili egalitatea. Atacantul oltenilor a întârziat finalizarea acțiunii și a fost deposedat în ultimul moment.

Minutul 7: GOOOL CSC Șelimbăr! Babic a înscris cu un șut în forță de la marginea careului.

UPDATE: A început partida.

Echipele de start:

• FCU Craiova: Sandu – Negru, Lekiatas, Lumbu, Padula – Dragu, Albu, Pop – Sidibe, Bălan, Ciubotaru

Rezerve: Mogoșanu, Ilie, Oltean, Achim, Bounaas, Ghindovean, Abbey, Kvakic, Blidar

• CSC Șelimbăr: Malutan – Gogor, Gherman, Natea, Șerban – Ayine, Boboc, Soare – Monea, Babic, Bucuroiu

Rezerve: Brașoveanu, Marrone, Olariu, Popa, Buzan, Butucel, Hernando, Barza, Nerukh.

Cei de la FCU Craiova stau mai bine în clasament decât cei de la CSC Șelimbăr înaintea meciului din etapa a 4-a din Liga 2.

Din trei meciuri disputate până în prezent, cei de la FCU Craiova au șase puncte și se află pe poziția a 4-a în clasament.

De partea cealaltă, cei de la CSC Șelimbăr au doar două meciuri disputate din care au reușit să obțină trei puncte până acum. Sibienii se află pe locul 13 în clasament.

Etichete: clasament liga 2 , etapa 4 liga 2 , selimbar , video voluntari corvinul , video fc arges csikszereda , video fcu craiova selimbar

3,5 milioane de euro – transferul lui Ianis Hagi

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

50 de minute ago

Schimbare radicală la Real Madrid: “Antrenorul ne-a dat libertate să alegem”

Anunțul făcut de FRF, după ce biletele pentru meciul cu Cipru s-au epuizat în doar 75 de minute

FIFA a actualizat clasamentul mondial! Pe ce loc e România, după victoriile din Liga Națiunilor

Ce se întâmplă cu Iacob, jucătorul ”dat dispărut de la Rapid”

Brugge – Dortmund 0-3. Nemții s-au distrat și au câștigat în prima etapă din Champions League