„Eu nu primesc telefoane din tribune!” Dorinel Munteanu, discurs vehement după Oţelul – Dinamo! Şi-a distrus jucătorii

Dorinel Munteanu, discurs vehement după Oţelul – Dinamo

Dorinel Munteanu, în timpul unui meci / Profimedia Images

Dorinel Munteanu a avut un discurs vehement, după ce Oţelul a remizat cu Dinamo. Fostul internaţional s-a plâns de arbitraj şi de faptul că echipa sa nu a primit un penalty. „Munti” şi-a distrus proprii jucătorii, pentru unele reacţii din timpul partidei.

Dorinel Munteanu a explicat ce s-a întâmplat în prima repriză, atunci când l-a prins de guler pe David Maftei. Antrenorul şi-a făcut praf jucătorul pentru faptul că nu l-a privit în ochi atunci când i-a oferit indicaţii. „Munti” a declarat despre jucătorii săi că nu au „bun simţ”.

De asemenea, Dorinel Munteanu a transmis că a avut rezultate remarcabile pe banca Oţelului, fără a primi „telefoane din tribune”. Tehnicianul gălăţenilor şi-a avertizat jucătorii şi i-a criticat pentru lipsa de respect.

În privinţa arbitrajului, Dorinel Munteanu s-a plâns de faza petrecută în minutul 59. Arbitrul a nu a dictat penalty pentru Oţelul, după ce Cătălin Cîrjan a părut că atinge balonul cu mâna în careul advers.

„Am pierdut două puncte foarte importante. În prima repriză…nu trebuie să mai comentez, deşia Dinamo a intrat în avantaj, nu a contat. Ne-am creat foarte multe ocazii. În repriza a doua, după ce am egalat, am încercat să intrăm în avanatj. La penalty-ul acordat pentru Dinamo, arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo. La noi nu s-a dat. Nu sunt mulţumit de anumiţi jucători care nu sunt la prima abatere. Aştept mai multă susţinere din partea publicului, să pună mai multă presiune pe adversar.

(N.r. Despre faza penalty-ului) Voi discuta cu antrenorul cu portarii, era o minge foarte uşoară, nu ştiu ce s-a întâmplat. E Liga 1, trebuie să fie pregătiţi toţi. Voi lua măsuri foarte drastice. Specialiştii să comenteze această fază, doar Cisotti a avut câteva faze, şi nu s-a dat nimic. Am văzut cu toţii jocul, Oţelul a făcut un meci bun.

„Trebuia să fiu şi mai dur!”

Indiferent ce jucător este, din bunul simţ trebuie să se uite la mine. Maftei nu s-a uitat, l-am atenţionat puţin, foarte dur, trebuia să fiu şi mai dur. E uşor să comentezi, dar e mult mai greu să fac ce fac eu aici, cu jucătorii care nu au bunul simţ ca măcar să se uite la mine. Să fie clar pentru toţi, cât eu sunt antrenor, trebuie să respecţi ce spun eu. Au fost momente şi momente când am sărit calul, dar ce ţine de joc, nu este cale de înţelegere.

Ei trebuie să respecte sarcinile mele, nu să mă subestimeze, să se uite prin tribune, nu sunt antrenor care primeşte telefoane din tribună, am adus echipa din Liga a 3-a. De ce nu comentează trei zile acel penalty? Să vadă diferenţa de la penalty-ul dat pentru Dinamo şi cel pe care nu l-a dat pentru noi”, a declarat Dorinel Munteanu, conform digisport.ro.

David Maftei, prima reacție după ce a fost certat pe teren de Dorinel Munteanu, în Oțelul – Dinamo 1-1

David Maftei a oferit prima reacție după ce a fost certat pe teren de Dorinel Munteanu, în Oțelul – Dinamo 1-1. Jucătorul echipei din Galați nu s-a ferit de cuvinte, la finalul partidei.

„Mi-a spus să fac mai mult, mai mult, știți cum este dânsul. Dar nu a fost nimic. Te ține în priză, 90 de minute ești foarte concentrat, 90 de minute, ne simțim foarte bine.

Am făcut o primă repriză foarte bună, și a doua. Am venit cu centrări, ne-am creat ocazii. Din păcate, un 1-1 și asta este.

Fundaș dreapta, stânga, cred că e același lucru, nu e nicio diferență. Noi muncim foarte foarte mult.”, a spus David Maftei, la digisport.ro.

Loading …

“E admisibil așa ceva?” Reacții-fulger după gestul “incredibil” făcut de Dorinel Munteanu în văzul tuturor

David Maftei a dezvăluit ce i-a spus Dorinel Munteanu la faza care a stârnit un val uriaș de critici

Declarația lui Selmani, după remiza cu Oțelul: “Un rezultat echitabil, pot face mai mult!”

Fotbalistul de la Dinamo care joacă accidentat pentru a-și ajuta echipa: “Iau o mulțime de pastile”

34 de minute ago

Răzvan Marin, analizat ”la sânge” de presa din Italia după partida cu Empoli: ”Se chinuie”