”Este Ucraina favorită în meciul cu România?” Selecționerul ucrainienilor a dat răspunsul pe loc

• FOTBAL: Oviedo – Espanyol, duminică, 19:30, DGS 2

• MEDIA: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1

”Tricolorii” vor juca împotriva Ucrainei, de la ora 16:00. Confruntarea va putea fi urmărită în format LIVE TEXT, pe digisport.ro.

Serghei Rebrov, selecționerul Ucrainei: ”Este foarte dificil să fii favorit!”

Serghei Rebrov (50 de ani), selecționerul Ucrainei, a prefațat duelul împotriva României, de la Campionatul European. Antrenorul ucrainienilor vrea să îi țină pe elevii săi cu picioarele pe pământ, înaintea jocului cu naționala lui Edi Iordănescu.

”(n.r. Este Ucraina favorită în meciul cu România?) Este foarte dificil să fii favorit în acest meci. Am avut meciuri de baraj foarte grele, pentru calificarea la EURO 2024, împotriva Bosniei și Islandei, când eram considerați favoriți.

Trebuie să ne concentrăm pe fiecare meci și pe fiecare adversar.

Acum ne pregătim pentru România, iar apoi vom vedea ce se va întâmpla”, a declarat Serghei Rebrov, potrivit sport.ua.