Englezii au tras concluzia după ce Drăgușin a jucat 97 de minute în ”thriller-ul” cu Coventry: ”A intrat în încurcătură”

• Champions League: AS Monaco – Barcelona, joi, 22:00, DGS 1

• Champions League: Atalanta – Arsenal, joi 22:00, DGS 2

Spurs a avut emoții pe ”Coventry Building Society Arena”. Gazdele au condus până în minutul 88, grație reușitei lui Thomas-Asante. Apoi Spence a restabilit egalitatea, iar în minutul 90+2 Johnson a reușit golul victoriei și al calificării în optimile de finală ale competiției.

Presa din Anglia, despre Radu Drăgușin: ”Per total a avut o prestație solidă” / ”A intrat în încurcătură”

Internaționalul român s-a achitat bine de sarcini și a primit nota 7,3 din partea Sofascore, peste media echipei, 7,13. Presa din Anglia a scos în evidență, însă, două erori ale lui Drăgușin, una la golul celor de la Coventry, și alta care ar fi putut conduce la o nouă reușită a adversarilor.

Per total a avut o prestație solidă, însă l-a ținut în joc pe Thomas-Asante la gol”, au scris cei de la Football London, care l-au notat cu 6 pe Drăgușin, în condițiile în care 8 a fost cel mai mare calificativ, primit de Djed Spence.

Se simte confortabil când e în posesie, dar e neliniștit imediat ce un adversar îi testează viteza de reacție. A jucat în naționala României într-o defensivă joasă, poate de aceea. A intrat în încurcătură când s-a lovit de Forster și aproape a condus la un gol pentru Coventry”, a fost reacția jurnaliștilor de la Spurs Web.

Aceștia i-au dat nota 4 lui Radu Drăgușin, la fel ca lui Ben Davies, partenerul său din centrul defensivei. Werner și Forster au primit 3, iar Udogie, 7.

A fost al doilea meci al lui Drăgușin în acest seson la Tottenham. Acesta a mai jucat doar în înfrângerea cu Newcastle din Premier League, 1-2.

VIDEO Rezumat Coventry – Tottenham 1-2

Ioana Stan, iubita lui Radu Drăgușin, a urmărit de pe stadion meciul Coventry – Tottenham

Ioana Stan l-a susținut pe Radu Drăgușin din tribune la duelul Coventry – Tottenham. Iubita internaționalului român a postat imagini cu fundașul central pe rețelele sociale.

Ioana Stan l-a susținut din tribune pe Radu Drăgușin la meciul Coventry – Tottenham / Foto: Instagram @ioanastan_

Etichete: radu dragusin , nota dragusin , presa anglia , coventry tottenham

”Am crezut ca arbitrul e Bernardo Silva”. Ce l-a bulversat pe fotbalistul lui Manchester City în meciul cu Inter

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

49 de minute ago

Unul dintre cele mai mari stadioane din lume, demolat în câteva secunde. ”Bijuteria” care va fi construită

FCSB riscă să fie depunctată de FRF

Vinicius, ”tras de urechi” de președintele La Liga după ultimul gest făcut: ”Să ceară sfaturi”

Feyenoord – Leverkusen 0-4 / Steaua Roșie – Benfica 0-2, ACUM, la DGS1 și DGS 2. Programul complet al zilei