Englezii au ”devastat” piața Romerberg din Frankfurt înaintea meciului cu Danemarca! Cum arăta centrul orașului doar câteva ore mai târziu

Fanii britanici au venit în număr mare, de ordinul zecilor de mii, dacă nu chiar sutelor, să le susțină pe Anglia și Scoția la Campionatul European din Germania.

Așa cum este bine cunoscut, suporterii celor două naționale sunt și împătimiți ai alcoolului, iar susținătorii selecționatei pregătite de Gareth Southgate au lăsat un veritabil dezastru în urma lor la Frankfurt.

Suporterii Angliei au lăsat dezastru în urma lor

Fanii englezi s-au alcoolizat bine înainte de a merge la meci, iar în piața Romemberg urmările erau vizibile, așa cum reiese din imaginile surprinse de reporterii iAMsport.ro prezenți în Frankfurt.

Aceștia au petrecut câteva ore în centru, înainte de a se îndrepta către stadion. La trei ore de la debutul partidei, însă, piața arăta de parcă nimic nu avusese loc acolo.

Serviciile de salburitate germane s-au mișcat extrem de rapid și au strâns gunoaiele lăsate în urmă de suporterii britanici.

Partida cu Danemarca nu a decurs conform planului pentru britanici

Dornici să vadă o victorie cu Danemarca, rezultat care le-ar fi garantat prezența în optimi, fanii englezi au fost nevoiți să se mulțumească cu o remiză în a doua rundă, care le asigură, totuși, în mare parte accederea din grupe.

Anglia a fost cea care a deschis scorul, prin Harry Kane, înainte ca Morten Hjulmand să restabilească egalitatea, și scorul final, în finalul primei reprize, cu un șut de la distanță.

Britanicii au ajuns astfel la borna de 4 puncte, Danemarca și Slovenia la cea de două, în timp ce Serbia a strâns un singur punct.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.