Categories: Alte Sporturi

Elias Charalambous știe unde s-a făcut diferența în FCSB – Sparta Praga

Campioana României și-a încheiat drumul în cea mai galonată competiție europeană și urmează să joace în Europa League, cu LASK Linz.

Elias Charalambous se declară resemnat după ce formația sa a pierdut confruntarea cu Sparta Praga.

Ce spune Elias Charalambous după eliminarea din Champions League

Cipriotul dă vina pe startul slab de meci pentru eșec și are un mesaj pentru elevii săi, pe care îi îndeamnă să se concentreze acum pe campionat și Europa League.

“Știam că avem o misiune grea după startul de meci. Știam că ei sunt buni la faze fixe, am luat și gol după corner, penalty. Repet, după pauză am avut o misiune grea.

Băieții au reacționat bine în repriza secundă, am marcat de două ori și am putut să marcăm din nou. Nu am reușit, s-a terminat, continuăm, ăsta e fotbalul, nu trebuie să ne oprim, ne concentrăm pe meciul din campionat și după ne gândim la Europa League.

În fotbal, detaliile fac diferența, iar noi nu am început bine, oponentul nostru a jucat diferit față de primul meci, mingi lungi și contraatac. Am fost aproape să egalăm, dar nu a fost ușor, asta e.

Nu putem schimba nimic. Vreau să le mulțumesc suporterilor, i-au împins de la spate pe băieți, îmi pare rău că nu ne-am calificat”, a declarat Elias Charalambous.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

Simina PREDA

Dennis Man ”a strălucit” în thriller-ul de la Lecce! Nota primită de român + Cum s-a descurcat Mihăilă

Premier League: Man. City - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: U Cluj - Univ.… Read More

17 minute ago

Alexandru Tudorie, mesaj după ce a egalat-o pe FCSB în ultimul minut: “Am fost peste ei!”

Elias Charalambous a trecut la acuzații, după ce FCSB a fost egalată în minutul 90+4: ”Nu sunt prost!”

Reacția lui Daniel Bîrligea, după ce a fost schimbat la pauză, la debutul său la FCSB: ”Se știe”

18 minute ago

Gigi Becali n-a stat pe gânduri! Patronul FCSB-ului l-a schimbat la pauză pe Bîrligea și i-a transmis un mesaj clar

FCSB, ofertă pentru un fotbalist de la Petrolul! Dezvăluirea a fost făcută în direct, imediat după meci