Echipa lui Florinel Coman, condusă cu 0-3 în minutul 27! Cât s-a terminat meciul și nota primită

• Europa League: FCSBRFS, joi, 22:00, DGS 1

• Europa League: TottenhamQarabag, joi, 22:00, DGS 2

Atacantul transferat de la FCSB în perioada de mercato a verii a avut o nouă evoluție bună în tricoul echipei din Doha.

Florinel Coman, pasă decisivă în derby-ul Al-Sadd – Al-Gharafa. Notat cu 6,9

Coman a fost folosit din nou pe postul său de bază, extremă stânga. Mijlocaș ofensiv a fost Brahimi (ex Porto), iar atacant central Joselu (ex Real Madrid).

Al-Sadd a început derby-ul ca din pușcă și a marcat două goluri în primele 7 minute, ca peste alte 20 să facă 3-0. Al-Gharafa a dat primul semn de revenire în minutul 42, când Coman l-a servit decisiv pe Joselu.

Brahimi a redus apoi diferența la un gol, în minutul 59. Până la fluierul final, însă, Al-Sadd a mai marcat o dată.

Pentru evoluția sa, Coman a fost notat cu 6,9, peste media echipei (6,79). Cel mai bun om al echipei a fost Brahimi, notat cu 7,8.

În urma acestui rezultat, Al-Gharafa e pe locul 6, cu 8 puncte, în timp ce Al-Sadd e două poziții mai sus, cu 9 puncte.

• 6 meciuri, două goluri și două assisturi are Florinel Coman până acum în campionatul qatarez.

Etichete: joselu , al gharafa , florinel coman

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

Mesajul acid al lui Dan Petrescu pentru FCSB, imediat după CFR – UTA 1-3

Rapid – Oțelul 0-0. ”Remiză albă” în Giulești, iar echipa lui Marius Șumudică rămâne pe loc de play-out

28.09.2024, 23:25 Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi -… Read More

Osasuna – Barcelona 3-1, ACUM, la Digi Sport 2. Catalanii, aproape de prima înfrângere din La Liga

Victor Angelescu nu s-a mai abținut după ce Rapid a rămas FĂRĂ victorie în Giulești! Reacția lui Dan Șucu

Rapid – Oțelul Galați 0-0. Ocazie uriaşă ratată de gălăţeni! Duel „de foc” în Giuleşti

Min. 1: A început partida! Echipele de start: Rapid (4-2-3-1): Siegrist – Cr. Manea, Ignat,… Read More