„E caterincă! Nu s-au acomodat cu gazonul” Marcel Răducanu, ironie devastatoare la adresa tricolorilor după 0-0 cu Liechtenstein

Marcel Răducanu, ironie devastatoare la adresa tricolorilor după 0-0 cu Liechtenstein

Marcel Răducanu a lansat o ironie devastatoare la adresa tricolorilor după 0-0 cu Liechtenstein Fostul internațional a lansat un atac la adresa jucătorilor lui Edi Iordănescu, înainte de EURO.

Tricolorii au avut o prestație modestă în amiclaul cu Liechtenstein, ultimul test înainte de EURO 2024. Partida s-a jucat pe stadionul „Steaua” și a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Pe lângă rezultatul rușinos cu Liechtenstein, tricolorii au mai înregistrat un rezultat de egalitate, tot 0-0, cu Bulgaria, în primul amical al lunii.

Acum, Marcel Răducanu a lansat o ironie la adresa jucătorilor și a spus că aceștia nu s-au acomodat cu gazonul de pe stadion. De asemenea, acesta a spus și unde va avea România probleme, la turneul final.

„Primul meci (n.r. cu Bulgaria) nu l-am văzut. Cu Liechteinstein am văzut 20 de minute, dar când am văzut că se chinuie, am dat la nemți, jucau cu Grecia. Trebuie să ne gândim oare de ce s-a întâmplat chestia asta.

Reclamă 4

Poate nu s-au acomodat cu gazonul din Ghencea. Poate trebuia să ia adversari mai puternici care să ne pună mai multe probleme, San Marino sau Gibraltar. Poate ne puneau mai multe probleme. Asta e caterincă, vă dați seama.

S-a întâmplat și la celelalte echipe. Nici Ucraina nu a făcut meciuri extraordinare. Ucrainenii știu fotbal, sunt atletici, joacă în ligile importante. Și un egal ar fi extraordinar, dar trebuie să jucăm fotbal.

Problema va fi la mijlocul terenului, unde trebuie să câștigăm multe dueluri. Când avem ocazii, trebuie să marcăm, să facem diferența. Avem câțiva jucători buni la finalizare. Trebuie să jucăm peste posibilitățile noastre, că ăia sunt peste noi”, a spus Marcel Răducanu, la digisport.ro.

George Țucudean știe cine este tricolorul care poate face diferența la EURO!

Înainte de startul turneului final, fostul internațional a transmis că România se poate califica cu 4 puncte din Grupa E și este de părere că jucătorii vor da totul pe teren.

De asemenea, George Țucudean a ținut să menționeze că Denis Drăguș este tricolorul care ar putea face diferența la Campionatul European din Germania.

„Meciurile de acolo vor fi diferite (n.r. – faţă de cele amicale). Va fi presiune mare nu doar pe noi, ci şi pe adversari. Nu-mi fac griji că nu o să dăm totul. Că nu poate fi supărat nici un suporter al naţionalei dacă jucătorii dau totul pe teren şi se întâmplă, doamne fereşte, un rezultat negativ.

Te poţi califica cu o victorie şi un egal. Părerea mea este că dacă trecem bine de primul joc, ne vom califica mai departe. Mi-aş dori ca Drăguş să joace. Îmi place de el, l-am avut coleg la Viitorul. E un jucător bun, rapid, care poate face diferenţa”, a spus George Țucudean, la orangesport.ro.