După ce Universitatea Craiova a dat lovitura în minutul 90+6, Gâlcă este sigur: ”Puteam câștiga la 3 goluri diferență”

• EHF European League: Skjern – Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen – Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Astfel, giuleștenii au rămas fără victorie în play-off și ocupă locul cinci în clasament, cu 29 de puncte. De cealaltă parte, oltenii au urcat pe locul doi în SuperLigă, cu 37 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj.

Costel Gâlcă este sigur că Universitatea Craiova putea câștiga la o diferență mai mare

Alexandru Crețu a dat golul victoriei în minutul 90+6 al partidei. La finalul meciului din Giulești, Costel Gâlcă și-a lăudat elevii și a susținut că formația sa putea câștiga la o diferență mai mare.

De asemenea, antrenorul Universității Craiova a oferit mai multe detalii despre evoluțiile lui Andrei Ivan din ultimele meciuri, care a marcat primul gol al oltenilor în Giulești.

”Cred că am început destul de bine meciul. Ne-am creat ocazii și am avut șansa de a ne desprinde și de a câștiga chiar la trei goluri diferență. Au marcat pe greșelile noastre. Și-au creat unele ocazii.

În afară de goluri, de pase de gol, Crețu a avut o poziționare foarte bună în centrul terenului. Am avut o dezorganizare în mai multe momente ale meciului, dar avem nevoie de timp.

Sunt fericit că am luat cele trei puncte. Cred că trebuie să avem mai multă siguranță și în atac și în apărare.

Pentru mine Ivan este atacant, dar joacă de mult timp extremă. Se simte bine pentru că a avut goluri în acest meciuri și pentru că poziția lui în teren și sprijinul colegilor îi dau mai multe opțiuni.

Trebuie să avem atitudine, personalitate, iar ceea ce lucrăm să se vadă în meciuri. Baiaram a ieșit din teren, vedem rezultatul mâine poimâine.”, a spus Costel Gâlcă la flash-interviu.

VIDEO Rezumat Rapid – Universitatea Craiova 1-2

Clasament Play-Off

Clasamentul play-off-ului din SuperLiga / Foto: captură Digi Sport

Etichete: universitatea craiova , costel galca , video rapid-universitatea craiova

”30 de secunde de o calificare istorică” / ”Ca un cuțit în inimă”. Slovacii, la pământ după eliminarea de la EURO

Media: Digi Sport Special, luni, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, luni, 20:55, DGS 1… Read More

11 minute ago

Spania – Georgia 4-1. ”Furia Roja”, calificare en-fanfare în sferturile de finală EURO 2024

Urmează cel mai tare meci de la EURO 2024! Știm primele două confruntări din sferturile de finală

”Cel mai bun din lume!”. Ilie Dumitrescu n-are dubii, după ce a văzut-o pe Spania la EURO

Verdictul a venit în direct la TV, după ce s-au stabilit primele două sferturi de la EURO: ”Va câștiga Campionatul European”

”Ce notă ai da naționalei la EURO 2024?”. Replica lui Andrei Rațiu, înainte de România – Olanda