Dorinel Munteanu, neînvins în SuperLiga: ”Mă bucură jocul, mă bucură rezultatul!”

Fără înfrângere în primele două etape, Oțelul Galați a fost dominată în primele minute ale duelului de pe stadionul din Ghencea, însă a făcut față asediului.

Execuția de top, aproape de vinclu, a lui Juri Cisotti, din penultimul minut regulamentar al primei reprize, le-a oferit oaspeților avantajul de care aveau nevoie la pauză.

Dorinel Munteanu: ”Am câştigat meritat cu campioana României”

Erou în deplasarea de la FC Botoșani, croatul Diego Zivulic a marcat și el o bijuterie de gol contra campioanei României (min. 60), care nu a mai găsit forța de a riposta pe final.

Tehnicianul gălățenilor s-a declarat bucuros de rezultatul obținut și a spus că victoria în fața campioanei României este una meritată.

”Mă bucur pentru băieți că au făcut o partidă bună, excluzând începutul jocului. Am făcut nişte greşeli care nu prea se fac în fotbal, dar am trecut cu bine peste acele momente.

Am început să echilibrăm jocul, în prima repriză am avut 2-3 contra-atacuri foarte rapide, puteam să marcăm. În repriza a doua am ieșit și mai montați de la cabină, chiar dacă am avut un avantaj de 1-0 prin superbul gol a lui Cisoti, am reușit să menținem rezultatul și să mai creăm ocazii și să mai înscriem odată.

Mă bucură jocul, mă bucură rezultatul, dar în această seară se închide această bucurie pentru că ne așeaptă un meci greu cu Hermannstadt. Sincer, nu mă încântă că am învins FCSB-ul, mă încântă jocul echipei mele. Fără nicio răutate, am câştigat meritat cu campioana României, iar acum le doresc să meargă mai departe în Champions League​”, a declarat Dorinel Munteanu.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

3,5 milioane de euro – transferul lui Ianis Hagi

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

53 de minute ago

Schimbare radicală la Real Madrid: “Antrenorul ne-a dat libertate să alegem”

Anunțul făcut de FRF, după ce biletele pentru meciul cu Cipru s-au epuizat în doar 75 de minute

54 de minute ago

FIFA a actualizat clasamentul mondial! Pe ce loc e România, după victoriile din Liga Națiunilor

Ce se întâmplă cu Iacob, jucătorul ”dat dispărut de la Rapid”

Brugge – Dortmund 0-3. Nemții s-au distrat și au câștigat în prima etapă din Champions League