Categories: Alte Sporturi

”Deja este penibil”. Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte, după Botoșani – Dinamo 2-1

• SuperLiga: ”U” Cluj – Poli Iași, miercuri, 16:45, DGS 1

• SuperLiga: Farul – Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

Gabriel de Moura (autogol, minutul 13) și Sebastian Mailat (minutul 90+1) au adus victoria moldovenilor, în timp ce pentru ”Câini” a marcat Astrit Slemani (minutul 45+2).

Dennis Politic: ”Nu arăt cu degetul, toți suntem implicați, dar ceva nu este în regulă”

La finalul partidei, Dennis Politic s-a declarat dezamăgit de rezultatul final, dar și de jocul arătat de echipă în ultimele minute.

Totuși, fotbalistul nu și-a pierdut speranța că Dinamo se poate salva de la retrogradare.

”Un meci foarte frustrant pentru noi, e greu. Știam că va fi greu, orice meci e greu din play-out. Suntem foarte supărați. Nici nu știu ce să spun, deja este penibil și aici suntem toți implicați. Nu arăt cu degetul, toți suntem implicați, dar ceva nu este în regulă.

Urmează un meci cu Voluntari, acela va fi pe viață și pe moarte. Mai avem speranță, mai sunt 3 meciuri de jucat, dar e greu să te ridici mental cu meciuri ca acestea care te storc mental că pierzi în ultimele minute. Trebuie să luptăm, să rămânem puternici pentru că doar așa vom putea să ne salvăm”, a spus Dennis Politic.

VIDEO cu rezumatul partidei

Etichete: dinamo , botosani , superliga , dennis politic

admin

Lewis Hamilton, în lacrimi după ce a câștigat Marele Premiu al Marii Britanii: ”Nu mă pot opri!”

Media: Liga Digisport, luni, 19:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, luni, 21:00, DGS 1… Read More

3 ore ago

George Puşcaş a ajuns pe lista unei echipe care a jucat în Serie A în sezonul trecut

3 ore ago

Anghel Iordănescu a spus care a fost cea mai mare victorie a României de la EURO 2024: ”Nu am văzut în viața mea”