Decizia luată la pauză de antrenorul lui Paksi, adversara Corvinului din Europa League

• Media: Liga Digisport, vineri, 17:00, DGS 1

• Media: Fotbal Club, vineri, 22:15, Digi Sport 1

Formația pregătit a început extrem de bine partida și a deschis scorul în minutul 9, după ce Sergiu Buș a șutat excepțional din voleu și l-a lăsat fără replică pe portarul Szappanos.

Chiar înainte de pauză, în minutul 45+2, Marius Lupu a majorat avantajul hunedorenilor.

Antrenorul lui Paksi a făcut două schimbări la pauza meciului cu Corvinul Hunedoara

Înainte de startul partidei, formația maghiară era cotată drept favorită certă, însă Corvinul Hunedoara nu a respectat calculele hârtiei.

Astfel, antrenorul György Bognar (62 de ani) a fost nevoit să ia o decizie radicală și a făcut două schimbări la pauză.

Balázs Balogh (mijlocaș central) și Erik Silye (fundaș lateral) au fost scoși de pe teren, iar în locul lor au intrat Barna Toth (atacant) și Zsolt Haraszti (atacant).

VIDEO cu golurile înscrise de Corvinul Hunedoara în prima repriză

Echipele de start

Paksi: Szappanos, Balogh, Kinyik, Konyves, Lenzser, Osvath, Papp, Silye, Szabo B., Szabo J., Windecker.

Rezerve: Bode, Gevay, Haraszti, Kocsis, Kovacs, Mezei, Otvos, Simon, Skribek, Toth, Vas, Vecsei.

• Antrenor: Gyorgy Bognar

Corvinul: Lefter, Bradu, Bus, Hrezdac, Iacob, Lica, Lupu, Manolache, Neacșa, Pîrvulescu, Roger.

Rezerve: Blaga, Chindriș, Chukwu, Gîrbiță, Grigore, Hergheligiu, Mitran, Pop, Predica, Ubbink, Velisar.

• Antrenor: Florin Maxim.

Ionuț Badea, impresionat de prestația Corvinului din prima repriză cu Paksi

”Foarte interesantă exprimarea Corvinului. Îmi aduce aminte de meciul României cu Ucraina, dar păstrând proporțiile evident. Pe Paksi nici nu a știut ce a lovit-o în momentul acesta. Poate după pauză să se trezească.

Există calitate. Un pic mai multă decât la Corvinul la acești maghiari. Atacantul Konyves mi s-a părut un tip care poate fi periculos. O linie defensivă de trei foarte lentă și previzibilă. Foarte ușor de depășit.

Lupu este un jucător foate bun de bandă. Un timing foarte bun la golul doi, fantastic. Este o echipă net superioară. Nu mă așteptam la așa ceva. Are și Corvinul lacunele ei. Au fost câteva situații pe care nu le-au gestionat bine”, a spus Ionuț Badea.

Etichete: europa league , corvinul , corvinul – paksi

FCSB, ofertă pentru un fotbalist de la Petrolul! Dezvăluirea a fost făcută în direct, imediat după meci

Premier League: Man. City - Arsenal, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: U Cluj - Univ.… Read More

53 de minute ago

Alexandru Băluță a marcat, dar a fost schimbat după 45 de minute: ”Nu mă așteptam să fiu scos”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză: „O să vorbesc cu el”

Gigi Becali l-a avertizat pe Daniel Bîrligea după ce l-a schimbat la pauză Daniel Bîrligea,… Read More

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB – Petrolul 1-1: „Furăciune”

Gigi Becali a făcut praf arbitrajul după FCSB - Petrolul 1-1: "Furăciune" Gigi Becali, în… Read More