El Shaarawy – 4.5

Retegui – 5

Zaccagni – 5

Elveția, prima echipă calificată în sferturile EURO 2024

Elveția așteaptă acum să își afle adversarul din optimile EURO 2024, ceea ce se va întâmpla duminică.

Echipa căreia România i-a luat patru puncte în preliminariile turneului final din Germania o va întâlni în sferturi pe câștigătoarea duelului dintre Anglia și Slovacia, care se dispută duminică, de la ora 19:00.

Elveția, Anglia și Slovacia sunt pe jumătatea de tablou pe care se află și România, care are meci cu Olanda în optimi. Pe aceeași jumătate mai e în optimi meciul dintre Austria și Turcia, dintre care se va alege adversarul din sferturi a câștigătoarei meciului România – Olanda.