Darius Olaru, salvatorul FCSB! Reacția căpitanului după calificarea în Europa League: ”Am muncit pentru asta!”

Pe Stadionul Steaua, jucătorii de la FCSB s-au bucurat de calificare alături de cei 21.523 de suporteri prezenți. Întreaga partidă a fost cuprinsă de suspans, golul venind în prelungiri, în minutul 90+3.

Darius Olaru, salvatorul meciului

Cel care a adus bucurie în rândul ”roș-albaștrilor” a fost Darius Olaru, care a înscris un gol atunci când toți credeau că meciul va fi trimis în prelungiri.

”Da, o partidă foarte dificilă. Știam că asta ne va aștepta. Ne bucurăm că am reușit să ne calificăm. Trebuie să fim pregătiți, am muncit pentru asta nu doar acum, ci și anul trecut. Pentru asta am câștigat campionatul.

Nu știu dacă avem timp de petreceri, ne așteaptă un meci din campionat, nu o ducem prea bine”, a declarat Darius Olariu, marcatorul golului.

Charalambous, mândru de jucătorii săi

Elias Charalambous, tehnicianul FCSB, a recunoscut că bucuria este cu atât mai importantă cu cât este un moment așteptat de șapte ani.

”Au fost momente dificile, cu stres, dar jucătorii nu uită fotbalul pe care îl știu, calitatea știam că e acolo, iar după 7 ani s-au calificat din nou în Europa League. Mă bucur mult pentru jucători, pentru fani, această victorie ne va da un imbold să revenim.

Ce am făcut nu a fost ușor, cu Maccabi. Trei meciuri în deplasare nu am pierdut, opt meciuri în total, o înfrângere. Ne vom reveni, am mai spus-o, sunt mândru de jucători, am trecut de momentele grele, a fost un meci dificil, ne simțim bine cu golul căpitanului.

Nu vorbim acum de transferuri, vom juca cu acești jucători, e un moment mare pentru ei, nu ne ducem să ne distrăm la meciuri, mergem să câștigăm”, a declarat antrenorul, la România TV.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

Brest – Sturm Graz 2-1. Primul meci, prima victorie din istorie în Champions League

SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo,… Read More

Atletico Madrid – RB Leipzig 2-1. Gol în minutul 90 și victorie pentru trupa lui Diego Simeone

Atalanta – Arsenal 0-0. Cele două echipe s-au anulat reciproc. Italienii au ratat un penalty

AS Monaco – Barcelona 2-1. Primul eșec al lui Hansi Flick pe banca catalanilor

Hansi Flick a recunoscut, după AS Monaco – Barcelona 2-1: ”Au fost foarte buni”. Ce le-a spus jucătorilor

Gică Craioveanu a intrat în direct după meciul Barcelonei și s-a legat tocmai de jucătorul cu cea mai mare notă