Darius Olaru, mesaj războinic înaintea dublei FCSB – Sparta Praga: „Încercăm să-i lovim”. Ce a spus despre accidentare

Darius Olaru a avut un mesaj războinic înaintea dublei FCSB – Sparta Praga, din turul 3 preliminar Champions League. Campioana României a obţinut calificarea în minutul 90, graţie golului marcat de William Baeten, în meciul transmis în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Căpitanul echipei lui Elias Charalambous, Darius Olaru, şi-a spart capul în prima repriză, după o ciocnire cu un adversar, dar a continuat partida cu un bandaj pe cap. În cele din urmă, el a fost schimbat în minutul 63 cu Baba Alhassan.

La finalul partidei, Darius Olaru a dezvăluit că va vedea zilele acestea dacă va putea juca în meciurile următoare, după lovitura primită la cap. De asemenea, el este extrem de încrezător în şansele roş-albaştrilor în dubla cu Sparta Praga:

„Ne bucurăm că am reuşit să ne calificăm şi că ne aşteaptă adversari dificili în continuare. Abia aşteptăm.

Da, m-am accidentat. Am ţinut să continui pentru că am vrut să îmi ajut echipa, atât am putut în această seară. Vom vedea pe viitor dacă mi-am spart capul destul de rău. Voi vedea dacă voi putea juca meciurile următoare. Nu am putut asculta ce indicaţii a dat (n.r. Charalambous la pauză) pentru că eram în cabinetul doctorului. Mă pansa.

Căpitanul Barcelonei a surprins pe toată lumea, după ce greșit flagrant în înfrângerea din Champions League

SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo,… Read More

”Coșmar”. Scandalul cu Ianis Hagi implicat a ajuns până în Portugalia! Cum a fost catalogată pedeapsa primită de român

Antoine Griezmann, la un pas de transfer! Echipa care îl vrea cu orice preț

Concluzia amară trasă de presa catalană, după ce Barcelona a pierdut la debutul în noul sezon de UCL

A văzut ce face Gigi Becali la FCSB și a luat o decizie radicală. ”Voi profesa în altă țară. Când vii în România ești trist”

Brest – Sturm Graz 2-1. Primul meci, prima victorie din istorie în Champions League