Cum arată clasamentul din grupa de Europa League, după prima etapă! FCSB, peste favoritele competiţiei

În repriza secundă, FCSB a marcat din nou în minutul 58. Darius Olaru şi-a trecut numele pe tabela de marcaj, punctând din pasa de geniu primită de la Florin Tănase. Căpitanul roş-albaştrilor a reuşit „dubla”, în minutul 69.

Gigi Becali, inspiraţie fabuloasă în FCSB – RFS! Marius Ştefănescu a marcat, din pasa lui Vlad Chiricheş

Gigi Becali a avut o inspiraţie fabuloasă la duelul dintre FCSB şi RFS, după ce i-a titularizat pe Marius Ştefănescu şi Vlad Chiricheş. Cei doi au colaborat perfect la golul secund al campioanei.

În minutul 32, Marius Ştefănescu a reuşit să „rupă blestemul” şi să marcheze pentru FCSB. Mijlocaşul a fost titularizat în meciul cu RFS, după ce a fost rezervă neutilizată în ultimele două meciuri.

Mijlocaşul transferat de Gigi Becali de la Sepsi, în schimbul sumei de 1,3 milioane de euro, a reuşit astfel să marcheze al treilea gol la formaţia roş-albastră. Ştefănescu a mai punctat în duelul din Supercupă, de la începutul sezonului, şi în meciul cu Farul, care s-a disputat la începutul lunii august, în campionat.

La faza golului, Daniel Bîrligea a fost faultat, însă i-a pasat in extremis lui Vlad Chiricheş. Fundaşul a preluat la marginea careului şi i-a pasat perfect lui Marius Ştefănescu, care a marcat fără emoţii, cu un şut din faţa porţii.

Simina PREDA

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

3 ore ago

Mesajul acid al lui Dan Petrescu pentru FCSB, imediat după CFR – UTA 1-3

3 ore ago

Rapid – Oțelul 0-0. ”Remiză albă” în Giulești, iar echipa lui Marius Șumudică rămâne pe loc de play-out

28.09.2024, 23:25 Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi -… Read More

3 ore ago

Osasuna – Barcelona 3-1, ACUM, la Digi Sport 2. Catalanii, aproape de prima înfrângere din La Liga

3 ore ago

Victor Angelescu nu s-a mai abținut după ce Rapid a rămas FĂRĂ victorie în Giulești! Reacția lui Dan Șucu

3 ore ago

Rapid – Oțelul Galați 0-0. Ocazie uriaşă ratată de gălăţeni! Duel „de foc” în Giuleşti

Min. 1: A început partida! Echipele de start: Rapid (4-2-3-1): Siegrist – Cr. Manea, Ignat,… Read More