Cum a reacționat Gică Hagi, după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în 38 de minute

• Premier League: Man. City – West Ham, duminică, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Prima repriză din Gruia a fost una de uitat pentru gruparea antrenată de Gică Hagi, întrucât băieții lui Dan Petrescu au făcut legea pe teren și au punctat de patru ori.

Gică Hagi, ”încremenit” după golul 4 marcat de CFR Cluj

Ciprian Deac a deblocat tabela în minutul 8, după ce a înscris din penalty. În minutul 16, Tachtsidis a dus scorul la 2-0, printr-un șut de excepție din afara careului.

Doar 6 minute mai târziu, clujenii au făcut 3-0. Muhar a profitat de ieșirea greșită pe centrare a lui Buzbuchi și l-a învins pe portarul constănțenilor printr-o lovitură de cap.

Bîrligea a dus scorul la 4-0 în minutul 38, după ce a șutat din afara careului și l-a lăsat fără replică pe portarul celor de la Farul Constanța, care a făcut o primă repriză foarte slabă.

Camerele s-au îndreptat spre Gică Hagi, iar antrenorul oaspeților a fost ”încremenit” după ce a văzut că echipa sa a încasat și golul 4. ”Regele” a schițat doar o mișcare la nivelul buzelor.

VIDEO cu rezumatul meciului CFR Cluj – Farul Constanța 5-1

Gheorghe Hagi, înainte de duelul cu Dan Petrescu

”Și dacă nu ar avea miză, între mine și Dan întotdeauna există miză. Între noi, chiar dacă suntem colegi, există acel spirit în care fiecare vrea să câștige. Așa va rămâne mereu.

În sezonul regulat am pierdut clar la ei, apoi am făcut egal acasă, iar în play-off am făcut un meci extraordinar, în care i-am depășit la toate capitolele. Este o deplasare dificilă, în fața unei echipe puternice, care, în ultimele două etape, de când s-a întors Dan, a redevenit pragmatică și știe să joace la rezultat”, a spus Gică Hagi.

Etichete: gica hagi , farul constanta , cfr farul

Mihai Pintilii și Elias Charalambous au reacționat, după victoria clară a FCSB-ului din Supercupă

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

35 de minute ago

A venit “nota de plată”: 12 luni de suspendare pentru pariuri!

Victor Pițurcă nu s-a ferit să spună ce crede despre Adrian Mutu: “Nu ești bărbat adevărat!”

Ilie Dumitrescu s-a convins de Marius Ștefănescu după un singur meci la FCSB

Florin Maxim a numit jucătorul FCSB-ului care a ”turnat plumb în ghete” Corvinului, în Supercupa României

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More