Cum a fost surprins Zinedine Zidane, pe Santiago Bernabeu, la meciul care a dus-o pe Real Madrid în finala Ligii Campionilor!

Cum a fost surprins Zinedine Zidane pe Santiago Bernabeu

Zinedine Zidane / Profimedia Images

„Zizou”, triplu câştigător al Ligii Campionilor ca antrenor cu Real Madrid, a sărbătorit ca un fan obişnuit victoria Realului cu Bayern Munchen. Iată cum a fost surprins Zinedine Zidane pe Santiago Bernabeu la semifinala cu Bayern Munchen, în urma căreia Real Madrid s-a calificat în finala Ligii Campionilor.

Zidane a fost filmat pe stadion, în timp ce Real Madrid obţinea o victorie uriaşă.

Cele mai citite

Real Madrid – Bayern Munchen s-a terminat 2-1! Echipa lui Carlo Ancelotti s-a calificat în finala de pe Wembley după o nouă remontada de excepţie. Bavarezii au deschis scorul pe Bernabeu în minutul 68, prin Alphonso Davies, iar echipa lui Tuchel se apropia de o nouă finală.

Aşa cum a obişnuit în ultimii ani, Real Madrid a reuşit o nouă remontada de povestit nepoţilor. De data acasta, Joselu a fost eroul madrilenilor. Mai întâi, el a restabilit egalitatea în minutul 88, pentru ca în primul minut al prelungirilor să reuşească dubla. Echipa lui Carlo Ancelotti va întâlni astfel Borussia Dortmund în ultimul act de pe Wembley, pe 1 iunie.

Real Madrid (4-3-1-2): Lunin – Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy – Valverde, Kroos, Tchouameni – Bellingham – Rodrygo, Vinicius
Rezerve: Kepa, Camavinga, Ceballos, Courtois, Diaz, Garcia, Guler, Joselu, Lucas, Militao, Modric
Antrenor: Carlo Ancelotti

Bayern Munchen (4-2-3-1): Neuer – Kimmich, Dier, De Ligt, Mazraoui – Laimer, Pavlovic – Sane, Musiala, Gnabry – Kane
Rezerve: Ulreich, Peretz, Choupo-Moting, Davies, Goretzka, Kim Min-Jae, Muller, Tel, Upamecano, Zaragoza
Antrenor: Thomas Tuchel

Real Madrid – Borussia Dortmund e finala UEFA Champions League 2024! Ultim act de vis pe legendarul Wembley

Real Madrid – Borussia Dortmund e finala UEFA Champions League 2024. După ce Dortmund a obţinut prima calificarea, în urma celor două victorii în faţa lui PSG, Real Madrid este a doua finalistă din acest sezon.

Reclamă 4 / 0/3

Echipa lui Carlo Ancelotti a reuşit o nouă remontada de excepţie pe Santiago Bernabeu. Joselu a marcat cele două goluri în minutele 88 şi 90+1 şi a obţinut biletele pentru duelul cu Borussia Dortmund de pe Wembley.

Real Madrid şi Borussia Dortmund s-au întâlnit de 14 ori în cupele europene până acum. Madrilenii s-au impus de 6 ori, 5 meciuri s-au încheiat la egalitate în timp ce Borussia Dortmund a câştigat 3 partide.

Ultima oară, cele două s-au întâlnit în sezonul 2017/18, atunci când Real Madrid s-a impus în ambele meciuri din grupă. Ultima victorie a lui Dortmund în faţa lui Real Madrid a venit în 2014, în meciul retur, dar victoria cu 2-0 nu a fost suficientă pentru a întoarce rezultatul din tur, scor 3-0.

Real Madrid s-a impus şi în La Liga în acest sezon

Deja campioană în La Liga, Real Madrid a realizat un sezon foarte bun şi în UEFA Champions League. În faza grupelor, echipa lui Carlo Ancelotti a încheiat grupa C cu victorii pe linie, în faţa lui Napoli, Braga şi Union Berlin.

Lucrurile s-au schimbat însă în optimi. Madrilenii au avut o misiune extrem de complicată cu Leipzig. Echipa lui Ancelotti a câştigat partida tur din deplasare cu 1-0, dar a tremurat serios în returul de pe Bernabeu. Vinicius a deschis scorul în minutul 65, dar Orban a restabilit egalitatea trei minute mai târziu. Mai mult, formaţia din Bundesliga a fost la un pas de a trimite dubla în prelungiri, dar şutul lui Dani Olmo a lovit transversala.

În sferturi, pentru al treilea an la rând, Real Madrid a întâlnit-o pe Manchester City, de fiecare dată în semifinale. De altfel, echipa care a trecut de această dublă s-a impus în cele din urmă şi în ultimul act, ridicând trofeul (Real Madrid în 2022 şi Manchester City în 2023).

Loading …

Erling Haaland le-a închis gura contestatarilor, imediat după ce a câștigat titlul cu Manchester City

Baraj SuperLiga: Dinamo - Csikszereda, luni, 20:00, DGS 1 Serie A: Bologna - Juventus, luni,… Read More

59 de minute ago

Fiesta la Salonic, după ce PAOK a câștigat titlul. Petrecere în miez de noapte pe străzi, într-o atmosferă incendiară

”Cum va fi Rapidul cu Neil Lennon antrenor?” Bogdan Lobonț a răspuns printr-un singur cuvânt

Ultimul dans! A fost stabilită și a treia echipă retrogradată din Premier League

Gigi Becali declanșează ofensiva transferurilor: ”Începem discuțiile. Nu spun ce-i ofer”

Simona Halep a urcat 10 locuri în clasamentul WTA! Cine este cea mai bine clasă româncă

Simona Halep a urcat 10 locuri în clasamentul WTA Simona Halep, în timpul turneului de… Read More