Cum a comentat Bernd Storck înfrângerea cu CFR: Sepsi a jucat în 9 oameni, iar clujenii au marcat în minutul 90+6

• SuperLiga: PetrolulBotoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: RapidUniversitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

CFR a deblocat tabela în minutul 6 prin Muhar, dar a fost egalată 14 minute mai târziu din penalty, de Alimi.

Ulterior, Sepsi a rămas în 9 oameni, după ce Darius Oroian și Florin Ștefan au fost eliminați. Covăsnenii au rezistat eroic până în minutul 90+6, atunci când același Muhar a înscris și a obținut trei puncte pentru CFR Cluj.

Bernd Storck: ”Am arătat spirit de luptă și am fost chiar aproape să câștigăm noi cu 2-1”

La finalul meciului, Bernd Storck a oferit primele concluzii. Antrenorul celor de la Sepsi și-a lăudat jucătorii pentru munca defensivă pe care au făcut-o, iar neamțul crede că formația sa chiar putea să câștige dacă era mai atentă la finalizare.

”Am arătat spirit de luptă și am fost chiar aproape să câștigăm noi cu 2-1, dacă fructificam acel contraatac. Avem două cartonașe roșii, accidentați și trebuie să vedem cum gestionăm această perioadă.

Luăm meci cu meci, trebuie să găsim soluții, asta e cel mai important acum. Cred că am jucat foarte bine, am luptat împotriva unei echipe foarte bune ca să obținem un rezultat, dar am avut ghinion. Trebuie să vedem ce se întâmplă în meciul următor.

Vorbim pe plan intern despre ambițiile clubului, nu în public. Nu vreau să vorbesc despre asta acum, nu e treaba mea”, a declarat Bernd Storck la flash-interviu.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj a urcat pe poziția a doua, cu 37 de puncte. De partea cealaltă, Sepsi Sfântu Gheorghe a rămas pe locul 6, cu 28 de puncte.

VIDEO cu rezumatul partidei CFR Cluj – Sepsi Sfântu Gheorghe 2-1

Etichete: cfr cluj , sepsi sfantu gheorghe , bernd storck

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More

Rapid vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor

Promisiunea făcută de ”Tricolorul” care a fost titular în toate meciurile României de la EURO

Kylian Mbappe a făcut o reverență în fața lui Cristiano Ronaldo, iar apoi i-a transmis un mesaj războinic

Atmosfera de la Supercupa României! Cum arată tribunele stadionului din Ghencea

„Este unic, a scris istorie!” Kylian Mbappe, cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo înainte de Portugalia – Franţa

Kylian Mbappe a folosit cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo, înainte de meciul Portugalia – Franţa,… Read More