Cui i-a transmis Bernd Storck ”un mare compliment”, după Sepsi – Rapid 3-2

• Premier League: Tottenham – Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB – CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Covăsnenii aveau 3-1 la pauză. Debeljuh a reușit o dublă și Alimi a punctat o dată, după ce Petrila a deschis scorul.

Ulterior, Rrahmani a ratat un penalty și doar Burmaz a mai punctat pentru formația din Giulești, așa că Sepsi a obținut victoria.

• În urma acestui rezultat, Sepsi Sfântu Gheorghe a acumulat 34 de puncte și are speranțe inclusiv la locul 4. De partea cealaltă, Rapid este sigură că va termina pe locul 6, întrucât are doar 29 de puncte.

Bernd Storck: ”Un mare compliment pentru cei din apărare”

La finalul partidei, antrenorul celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe a fost extrem de mulțumit de prestația elevilor săi, care au reușit să obțină toate cele trei puncte.

Bernd Storck a remarcat și jocul defensiv al formației sale, iar neamțul nu s-a ferit să-i laude pe fundașii covăsneni.

”A fost un meci greu, dar cred c-am început foarte bine. Prima repriză a fost perfectă. Am jucat foarte, foarte bine. Am continuat chiar și după ce am marcat, s-a văzut din primul minut că am vrut să câștigam. Puteam înscrie mai multe goluri, dar e normal, e un sezon lung. Un mare compliment pentru cei din apărare”, a afirmat Bernd Storck la flash-interviu.

VIDEO cu rezumatul meciului Sepsi Sfântu Gheorghe – Rapid 3-2

Etichete: bernd storck , sepsi – rapid , video sepsi rapid

Lewis Hamilton, în lacrimi după ce a câștigat Marele Premiu al Marii Britanii: ”Nu mă pot opri!”

Media: Liga Digisport, luni, 19:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, luni, 21:00, DGS 1… Read More

3 minute ago

George Puşcaş a ajuns pe lista unei echipe care a jucat în Serie A în sezonul trecut

Anghel Iordănescu a spus care a fost cea mai mare victorie a României de la EURO 2024: ”Nu am văzut în viața mea”