”Cu noroc, ‘Cașcaval’ a marcat”. Fostul jucător al Borussiei Dortmund, anunț clar după finala Champions League

• Fotbal: Italia – Turcia, marți, 22:00, DGS 2

• Fotbal: Portugalia – Finlanda, marți, 21:45, DGS 1

Dani Carvajal a deschis scorul pentru ”Galactici”, în timp ce Vincius Junior a dublat avantajul și a adus din nou trofeul la Madrid.

Marcel Răducanu: ”Dacă luăm tot meciul, Borussia merita să dea un gol sau două în prima repriză”

La scurt timp după succesul celor de la Real Madrid, Marcel Răducanu (69 de ani) a reacționat.

Fost jucător al ”Galbenilor” în perioada 1982-1988 este de părere că echipa lui Ancelotti a avut foarte mult noroc. Mai mult, Răducanu l-a ironizat pe Dani Carvajal pe care l-a numit ”Cașcaval”.

”Adeyemi în loc să șuteze a vrut să dribleze.  Au avut niște ocazii și au jucat bine. Pentru mine, Borussia a jucat mult mai bine în prima repriză. Dacă luăm tot meciul, Borussia merita să dea un gol sau două în prima repriză. Suntem toți triști. E o experiență bună pentru acești tineri. Real e o echipă mult mai experimentată, dar cu mult noroc a câștigat finala. Mă așteptam de la copiii ăștia să joace bine, doar că nu au marcat un gol.

Sunt mai valoroși decât jucătorii Borussiei. Nici Sancho sau Adeyemi nu au jucat la valoarea lor, dau au jucat agresiv, disciplinat, foarte frumos. Cu noroc, ‘Cașcaval’, sau cum îl cheamă (n.r. Dani Carvajal), a marcat primul gol. Au fost niște goluri norocoase.

Uitați-vă ce jucători au. L-au luat și pe Mbappe acum, vă dați seama că o să continue să domine fotbalul. În ultimele minute fac totul, dau totul, au și puțin noroc. Ancelotti e un antrenor norocos. Normal, City trebuia să câștige lejer meciul din Anglia, dar ei au câștigat norocos la penalty-uri”, a spus Marcel Răducanu, la Digi Sport Special.

VIDEO Rezumatul finalei Borussia Dortmund – Real Madrid 0-2

Etichete: real madrid , liga campionilor , champions league , borussia dortmund , dani carvajal , marcel raducanu

Mihai Pintilii și Elias Charalambous au reacționat, după victoria clară a FCSB-ului din Supercupă

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

12 minute ago

A venit “nota de plată”: 12 luni de suspendare pentru pariuri!

Victor Pițurcă nu s-a ferit să spună ce crede despre Adrian Mutu: “Nu ești bărbat adevărat!”

Ilie Dumitrescu s-a convins de Marius Ștefănescu după un singur meci la FCSB

Florin Maxim a numit jucătorul FCSB-ului care a ”turnat plumb în ghete” Corvinului, în Supercupa României

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More