Cristiano Ronaldo is ”on fire”: ”dublă” de excepție în tricoul Portugaliei! Tot stadionul i-a scandat numele

• Fotbal: Eibar – Oviedo, miercuri, 22:00, DGS 2

• MEDIA: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

Joao Felix a marcat unicul gol al primei reprize, în minutul 18, însă CR7 a făcut show după pauză.

Cristiano Ronaldo a marcat de două ori cu Irlanda! Întreg stadionul i-a scandat numele

În minutul 22, Cristiano Ronaldo a nimerit bara din lovitură liberă, însă a reușit să găsească drumul spre poartă în repriza secundă.

În minutul 50, multiplul câștigător al Balonului de Aur a fost găsit în marginea careului de Ruben Neves, iar Ronaldo și-a așezat balonul pentru șut și a trimis în vinclu, cu piciorul stâng. Ulterior, tot stadionul i-a scandat numele superstarului portughez.

La 9 minute distanță, CR7 a reușit ”dubla”, din pasa lui Diogo Jota. Portughezul a șutat excelent, din prima, și l-a lăsat fără replică pe Kelleher.

În urma acestor reușite, Cristiano Ronaldo a ajuns la 130 de goluri marcate în tricoul Portugaliei, în 207 de meciuri. Este un record absolut în fotbalul internațional.

• Alături de Portugalia, Ronaldo a câștigat două trofee: EURO (2016) și UEFA Nations League (2019).

VIDEO cu primul gol marcat de Cristiano Ronaldo:

VIDEO cu al doilea gol înscris de Cristiano Ronaldo:

Cristiano Ronaldo a intrat pe teren alături de o fată în scaun cu rotile

Cristiano Ronaldo (39 de ani) a oferit momentul serii înaintea acestei partide. Starul portughez a intrat pe terenul de fotbal pentru intonarea imnului Portugaliei alături de o fetiță în scaun cu rotile.

Atacantul lui Al-Nassr a avut foarte mare grijă ca fetița să aibă parte de un moment special. Mai mult decât atât, Ronaldo a fost surprins cu zâmbetul pe buze pe toată durata momentului.

Toți suporterii prezenți în tribune l-au aplaudat la unison pe portughez pentru gestul făcut.

Etichete: cristiano ronaldo , ronaldo , portugalia , video portugalia irlanda