Cristi Săpunaru amenință, după Petrolul – Rapid 0-2: ”Dacă nu câștigăm cu Sepsi va fi un vulcan. O să fie rău”

• Conference League: Universitatea Craiova – Maribor, joi, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo – Gloria Buzău, vineri, 22:00, DGS 1

Albin Berisha a adus victoria ”Lupilor Galbeni”, iar giueștenii au rămas fără meci câștigat în această ediție de Liga 1.

Cristi Săpunaru: ”După trei etape avem două puncte, mi-e și rușine să vorbesc”

Cristian Săpunaru (40 de ani) a debutat în această ediție de campionat în minutul 67, iar la final s-a declarat dezamăgit de rezultatul final.

În plus, veteran a transmis un avertisment întregii echipe. Săpunaru a anunțat că meciul cu Sepsi trebuie câștigat, altfel ”va fi un vulcan în Giulești”.

”Nu cred că meritam să pierdem, am avut ocazii imense. O singură ocazie, am luat un gol și am pierdut. O primă repriză bună, a doua a fost dezastruoasă.

Ce ne propunem e foarte puțin, este extrem de puțin. Este urât pentru noi, dar nu avem ce să facem.

(n.r. Ce le-ai spus la pauză?) Le-am spus că derby-urile se câștigă cu inima. Trebuie să schimbăm mentalitatea, nu câștigăm meciurile ratând.

După trei etape avem două puncte, mi-e și rușine să vorbesc. Trebuie să strângem rândurile și să facem ceva. Așa nu se mai poate. Dacă nu câștigăm cu Sepsi va fi un vulcan un Giulești, dacă nu câștigăm o să fie rău pentru toată lumea. Suporterii erau supărați, ne-au susținut și la sfârșit erau supărați”, a spus Cristi Săpunaru.

VIDEO cu rezumatul partidei

Clasamanet SuperLiga, etapa 3 / Captură Digi Sport

Etichete: liga 1 , rapid , petrolul , cristi sapunaru , superliga , giuelști

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

36 de minute ago

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

37 de minute ago

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”