Concluziile lui Denis Alibec după ce a ”redebutat” pentru Farul: ”Cum am venit, așa plec”. Ce a spus Rivaldinho despre victoria cu Hermannstadt

Pentru Farul, au marcat Rivaldinho (29 de ani), în minutele 7 și 57, dar și Narek Grigoryan (23 de ani), în minutul 52.

Primul gol al sibienilor a fost înscris de Alessandro Murgia (28 de ani), printr-o execuție extraordinară, în minutul 48, în timp ce Dragoș Iancu a punctat pentru prima dată de mai bine de un an, în minutul 83, însă sibienii n-au reușit să mai egaleze.

După meci, Rivaldinho și Denis Alibec, proaspăt revenit la Ovidiu, s-au declarat mulțumiți de rezultat. Elevii ”Regelui” se pregătesc de meciul din deplasare cu UTA Arad, programat luni , 26 august, de la ora 22:00.

Rivaldinho, bucuros de golurile marcate

”Da, sunt foarte fericit că am dat goluri și că echipa a câștigat. Am avut puține emoții la final, dar e important că victoria a rămas la Constanța.

(n.r. dacă mai e nevoie de jucători) Treaba noastră este să ne antrenăm, Denis Alibec este un plus pentru echipă, ne bucurăm că a venit la noi și sper să facem lucruri bune pentru echipă.

(n.r. meciul din echipa următoare cu UTA) O să fie o deplasare grea, UTA e o echipă puternică, o echipă grea”, a fost declarația lui Rivaldinho de la finalul meciului.

Alibec, revenire la Ovidiu: ”E ca data trecută”

”A fost foarte bine, mai ales ca am câștigat. Aveam nevoie de această victorie, nu am început foarte bine. Am așteptat puțin să văd ce oferte am, și aici oricum era prima ofertă din țară.

(n.r. Și dacă vine o altă ofertă, ce faci?) E ca data trecută, cum am venit, așa plec. Dar acum sunt la Farul. Fizic mai am nevoie de câteva meciuri, dar m-am simțit destul de bine.

(n.r. Te gândești la națională?) Normal că mă gândesc la națională, dar am făcut alergerea pentru a reveni acasă”, a spus Denis Alibec, intrat pentru prima dată pe teren de la revenirea sa la Farul.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

36 de minute ago

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci