Concluzia amară trasă de presa catalană, după ce Barcelona a pierdut la debutul în noul sezon de UCL

• SuperLiga: FC Botoșani – Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Oțelul Galați – Dinamo, vineri, 21:00, DGS 1

Eric Garcia a primit cartonașul roșu încă din minutul 11, iar Akliouche a deschis scorul la doar cinci minute distanță. Chiar dacă Lamine Yamal a restabilit egalitatea în minutul 28, în urma unei faze excelente, gazdele au dat lovitura în repriza secundă. Ilenikhena a marcat golul de 2-1 în minutul 71, a stabilit rezultatul final și a obținut toate cele trei puncte pentru formația lui Adolf Hutter.

Mundo Deportivo: ”Un nou sezon de Champions League, aceeași Barcelona”

Jurnaliștii din Catalonia se așteptau ca Barcelona să obțină un alt rezultat pe Stade Louis II la debutul în Champions League și să-și continue parcursul perfect din campionat, acolo unde a obținut cinci victorii în primele cinci etape.

Cum acest lucru nu s-a întâmplat, dezamăgirea a fost vizibilă în rândul acestora. Mundo Deportivo, ziarul de ”casă” al Barcelonei, a titrat ”Un nou sezon de Champions League, aceeași Barcelona”, cu referire la rezultatele dezastruoase obținute de trupa blaugrana în ultimele ediții.

Ultima oară când Barcelona a câștigat trofeul s-a întâmplat în 2015, după o finală cu Juventus, scor 3-1. De atunci, trupa din Catalonia a mai jucat o singură dată în semifinale, în sezonul 2018/2019, iar de două ori a fost eliminată încă din grupe.

Adversarii trupei lui Hansi Flick din UEFA Champions League sunt: Young Boys Berna, Bayern Munchen, Steaua Roșie Belgrad, Brest, Borussia Dortmund, Benfica și Atalanta.

VIDEO cu rezumatul meciului AS Monaco – Barcelona 2-1

Etichete: barcelona , video monaco barcelona , as monaco – barcelona

Căpitanul Barcelonei a surprins pe toată lumea, după ce greșit flagrant în înfrângerea din Champions League

SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo,… Read More

”Coșmar”. Scandalul cu Ianis Hagi implicat a ajuns până în Portugalia! Cum a fost catalogată pedeapsa primită de român

Antoine Griezmann, la un pas de transfer! Echipa care îl vrea cu orice preț

Brest – Sturm Graz 2-1. Primul meci, prima victorie din istorie în Champions League

6 ore ago

Atletico Madrid – RB Leipzig 2-1. Gol în minutul 90 și victorie pentru trupa lui Diego Simeone