Concluzia amară a lui Mihai Stoichiță, după Belgia – România 2-0

• Media: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1

• Media: Liga Digisport, duminică, 19:00, DGS 1

Youri Tielemans (27 de ani) și Kevin De Bruyne (32 de ani) au marcat golurile victoriei pentru Belgia în minutele 2 și 80.

Mihai Stoichiță, după Belgia – România 2-0: ”Asta-i viața! Ne-au bătut niște individualități!

Mihai Stoichiță (70 ani), directorul tehnic al Federației Române de Fotbal, a analizat prestația cu Belgia la scurt timp după fluierul final. Oficialul FRF este de părere că România a avut șansele ei în duelul de la Koln, dar valoarea individuală a belgienilor a fost decisivă.

”Jucătorii vin direct la hotel acum. Da, rămân în Koln și plecăm mâine cu trenul la ora 10:00 parcă. Ne-au bătut niște individualități, așa, ca echipă… Asta-i viața.

Meciul a fost dominat de ei, clar, dar a fost un meci în care am existat și noi și am reușit să le punem poarta în pericol.”, a declarat Mihai Stoichiță, la ”Digi Sport Special”.

Statisticile meciului Belgia – România 2-0

Statisticile meciului Belgia – România / Foto: Sofascore