”Comaaaan! Coman! Coman! Gooool”. Românul a făcut spectacol la Al-Gharafa, iar comentatorul ”a înnebunit”

• Premier League: Man. City – Ipswich, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Poli Iași – Rapid, vineri, 22:00, DGS 1

Florinel Coman, dublă în meciul Al-Gharafa – Al-Rayyan

Oaspeții au deschis scorul în minutul 65, însă au fost în avantaj doar 5 minute. Florinel Coman ”a lovit” pentru prima dată, după o pasă involuntară a lui Joselu, fostul atacant de la Real Madrid.

În minutul 83, balonul respins de Beldi a ajuns la Coman în preajma punctului de la 11 metri. Internaționalul român a preluat, a driblat un adversar și a șutat puternic, fără nicio șansă pentru portarul lui Al-Rayyan.

Comentatorul qatarez al meciului ”a înnebunit” în momentul în care fostul jucător de la FCSB a punctat pentru a doua oară: ”Comaaaan! Coman! Coman! Gooool”.

Au fost primele goluri ale lui Coman într-un meci oficial la Al-Gharafa, la a patra apariție. În urma acestui rezultat, formația lui Coman a urcat, cel puțin provizoriu pe poziția a patra în Qatar, cu 4 puncte.

Fotbalistul român a fost urmărit din tribune de soția sa Ioana Timofeciuc și de fiica celor doi: ”Două goluri pentru tata”, a scris partenera lui Coman pe Instagram.

Etichete: qatar , al gharafa , florinel coman , gol florinel coman

Cuvintele care l-au făcut pe Pușcaș să spună “Îmi fac bagajul și plec acasă”! Reacția lui Mircea Lucescu

SuperLiga: Sepsi - FC Botoșani, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Dinamo - Unirea Slobozia, vineri,… Read More

Sunt convinși: Ianis Hagi chemat înapoi la prima echipă, antrenorul lui Rangers dat afară!

Gigi Becali și-a anunțat planul și i s-a spus direct: ”Sancțiune, pierdeți meciul!”. Replica dată