Cine este FC Astana, adversara Corvinului din turul 3 preliminar al UEFA Conference League

Echipa lui Florin Maxim a fost eliminată din Europa League. Hunedorenii vor continua în Conference League.

Corvinul a remizat pe teren propriu, în tur, cu Rijeka, scor 0-0. Hunedorenii au avut o prestaţie solidă şi în retur. Ei au ratat inclusiv un penalty, prin Sergiu Buş, în minutul 76 al meciului.

Cum au arătat echipele de start:

Rijeka: Zlomislic (Posavec ’53)– Smolcic, Galesic, Radeljic, Cabraja – Selahi (Banda ’73) – Pasalic, Petrovic, Fruk (Bogojevik ’72), Jankovic (Majstorovic ’89) – Ivanovic. Antrenor: Zeljko Sopic.

Corvinul: Lefter – Neacşa, Lica, Manolache, Velisar (Bradu ’46) – Roger, Hrezdac (Cararuş ’85), Ubbink (Hergheligiu ’90) – Lupu, Buş (Campan ’90), Pîrvulescu. Antrenor: Florin Maxim.

Brest – Sturm Graz 2-1. Primul meci, prima victorie din istorie în Champions League

SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo,… Read More

Atletico Madrid – RB Leipzig 2-1. Gol în minutul 90 și victorie pentru trupa lui Diego Simeone

Atalanta – Arsenal 0-0. Cele două echipe s-au anulat reciproc. Italienii au ratat un penalty

AS Monaco – Barcelona 2-1. Primul eșec al lui Hansi Flick pe banca catalanilor

Hansi Flick a recunoscut, după AS Monaco – Barcelona 2-1: ”Au fost foarte buni”. Ce le-a spus jucătorilor

Gică Craioveanu a intrat în direct după meciul Barcelonei și s-a legat tocmai de jucătorul cu cea mai mare notă