Celtic – Slovan Bratislava 5-1. Ploaie de goluri la Glasgow și scoțienii urcă pe locul doi în UCL

• Champions League: AS Monaco – Barcelona, joi, 22:00, DGS 1

• Champions League: Atalanta – Arsenal, joi 22:00, DGS 2

Celtic – Slovan Bratislava 5-1. Cinci marcatori pentru scoțieni

Scoțienii au deschis scorul după doar 17 minute prin Liam Scales, care a stabilit scorul primei reprize. Celtic și-a dublat avantajul la două minute de la debutul părții secunde prin japonezul Kyogo Furuhashi, care a punctat din pasa lui Kuhn.

În minutul 55 al partidei Danylo Ignatenko l-a faultat dur în careu pe Danny Makkelie, iar arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri pentru Celtic. Arne Engels a fost cel care a transformat lovitura de pedeapsă și scorul a devenit 3-0 pentru Celtic.

Oaspeții au reușit să reducă din diferență prin Kevin Wimmer, minutul 61, dar Celtic a mai punctat încă de două ori prin Daizen Maeda, minutul 70. și prin Adam Idah, minutul 87.

În urma acestui rezultat, Celtic a urcat pe locul secund în clasament, în spatele lui Bayern Munchen care are un golaveraj mai bun. De cealaltă parte, Slovan Bratislava ocupă locul 35, penultimul din faza ligii.

VIDEO Rezumatul partidei Celtic – Slovan Bratislava 5-1

Clasamentul Champions League, la mijlocul primei etape

Clasamentul Champions League, la mijlocul primei etape / Foto: Flashscore.ro

Etichete: liga campionilor , celtic , slovan bratislava , champions leauge

”Am crezut ca arbitrul e Bernardo Silva”. Ce l-a bulversat pe fotbalistul lui Manchester City în meciul cu Inter

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

56 de minute ago

Unul dintre cele mai mari stadioane din lume, demolat în câteva secunde. ”Bijuteria” care va fi construită

FCSB riscă să fie depunctată de FRF

Vinicius, ”tras de urechi” de președintele La Liga după ultimul gest făcut: ”Să ceară sfaturi”

Feyenoord – Leverkusen 0-4 / Steaua Roșie – Benfica 0-2, ACUM, la DGS1 și DGS 2. Programul complet al zilei