Cel mai bun cu Real Madrid! Nota lui Ianis Hagi, după ce a încercat să dea golul carierei pe Bernabeu

• Cupa României, finala: Corvinul – Oțelul, miercuri, 20:30, DGS 1

• Premier League: Manchester United – Newcastle, miercuri, 22:00, DGS 2

Internaționalul român a fost activ, dar n-a mai putut contribui decisiv pentru echipa sa, așa cum s-a întâmplat în runda precedentă, cu Girona, scor 2-2, când a oferit assistul golului care a stabilit scorul final.

Ianis Hagi, cel mai bun om al lui Alaves. Notat cu 7.3

“Prințul” a fost folosit ca număr 10, poziția sa de bază. Deși a jucat foarte bine, a fost scos de pe teren în minutul 71, imediat după ce campioana Spaniei a făcut 3-0. Dar, chiar și așa, românul a fost cel mai bun om al echipei sale!

Pentru prestația de pe Santiago Bernabeu, platforma SofaScore l-a notat cu 7.3, cel mai mare punctaj din tabăra lui Alaves, în timp ce media echipei sale a fost 6.56.

Hagi putea înscrie golul carierei în minutul 7, când a încercat să-l învingă pe Courtois de la aproximativ 60 de metri. În repriza a doua a avut o ocazie uriașă, dar belgianul s-a opus.

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More

Rapid vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor

Promisiunea făcută de ”Tricolorul” care a fost titular în toate meciurile României de la EURO

Kylian Mbappe a făcut o reverență în fața lui Cristiano Ronaldo, iar apoi i-a transmis un mesaj războinic

Atmosfera de la Supercupa României! Cum arată tribunele stadionului din Ghencea

„Este unic, a scris istorie!” Kylian Mbappe, cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo înainte de Portugalia – Franţa

Kylian Mbappe a folosit cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo, înainte de meciul Portugalia – Franţa,… Read More