Cehii au început să strige două cuvinte, după ce Spartei i-a fost anulat un gol cu FCSB în minutul 90+5

• Conference League: Corvinul – Astana, joi, 21:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB – Farul, vineri, 21:00, DGS 1

FCSB a condus cu 1-0, dar putea pleca învinsă de la Praga. Sparta a marcat în minutul 90+5, dar golul a fost anulat, după intervenția VAR, pentru un fault în atac la Malcom Edjouma.

Cehii au strigat ”UEFA mafia” după golul anulat Spartei cu FCSB

Suporterii Spartei Praga cred că arbitrii au dezavantajat-o pe echipa favorită.

După ce arbitrul a revăzut faza la monitorul VAR și a făcut semn că golul este anulat, din tribune a început să fie scandat sloganul ”UEFA mafia”.

Reluările au arătat, însă, un fault în atac evident asupra lui Malcom Edjouma, comis de cel care a trimis mingea în poartă, Kaan Kairinen.

Malmo sau PAOK în play-off pentru FCSB sau Sparta Praga

În play-off-ul de UEFA Champions League, câștigătoarea duelului dintre FCSB și Sparta Praga va juca împotriva formației calificate din ”dubla” Malmo – PAOK.

În turul din Suedia, Malmo și PAOK au încheiat la egalitate, scor 2-2.

Etichete: preliminarii champions league , sparta praga , suporteri sparta praga

”Am crezut ca arbitrul e Bernardo Silva”. Ce l-a bulversat pe fotbalistul lui Manchester City în meciul cu Inter

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

Unul dintre cele mai mari stadioane din lume, demolat în câteva secunde. ”Bijuteria” care va fi construită

FCSB riscă să fie depunctată de FRF

Vinicius, ”tras de urechi” de președintele La Liga după ultimul gest făcut: ”Să ceară sfaturi”

Feyenoord – Leverkusen 0-4 / Steaua Roșie – Benfica 0-2, ACUM, la DGS1 și DGS 2. Programul complet al zilei