Ce viteză a avut șutul ”rachetă” a lui Nicolae Stanciu cu care România a deschis scorul împotriva Ucrainei

• MEDIA: Digi Sport Special, luni, 18:00, DGS 1

• MEDIA: Liga Digi Sport, luni, 14:30, DGS 1

”Tricolorii” au deschis scorul pe ”Allianz Arena” cu o reușită superbă, prin Nicolae Stanciu în minutul 29.

116 km/h a atins mingea expediată de Nicolae Stanciu la marcarea primului gol din meciul România – Ucraina

România a deschis scorul în minutul 29 al partidei cu Ucraina, după o execuție superbă a căpitanului Nicolae Stanciu.

Dennis Man i-a pasat în marginea careului lui Nicolae Stanciu, iar căpitanul naționalei a trimis o ”torpilă” direct în vinclul porții lui Andriy Lunin.

Până la ora actuală, ”bijuteria” lui Nicolae Stanciu, a 15-a pentru el la echipa națională, este cea mai frumoasă reușită de la EURO 2024, turneu care a început pe 14 iunie.

Imediat ce mingea a intrat în poartă, au fost oferit și câteva detalii cu privire la execuția căpitanului nostru. Cel mai important dintre ele a fost viteza cu care Stanciu a lovit balonul.

Info gol Nicolae Stanciu / Foto: Captură Pro TV

Astfel mingea a fost trimisă în vinclu după ce a plecat din piciorul mijlocașului cu 116 km/h. A fost una dintre execuțiile care a înregistrat una dintre cele mai mari viteze la acest capitol în primele zile ale actualei ediții a CE.

Cum a descris Ilie Dumitrescu golul lui Nicolae Stanciu din meciul cu Ucraina

Ilie Dumitrescu a văzut reușita lui Nicolae Stanciu din minutul 29 al meciului cu Ucraina și a reacționat. Execuția căpitanului naționalei a fost numită de ”Mister” ca fiind una ”rară”.

Am făcut o repriză excelentă tactic. Mi-a plăcut că nu le-am dat spații între linii. Mi-a plăcut mult Rațiu cu Mudryk. Am stat bine la duelurile unu contra unu. Am avut personalitate. Am avut o repriză solidă tactic.

Am echilibrat jocul. Drăguș e un punct de sprijin. Coman a avut și el un șut, Man și el destul de activ. O repriză care m-a impresionat la jocul fără minge.

Foarte bine pe pressing-ul de întâmpinare. Pentru mine, execuția lui Stanciu este una rară, extraordinară. Cu bara aia, făcea o dublă la cel mai înalt nivel”, a spus Ilie Dumitrescu, la ”Digi Sport Special”.

Etichete: nicolae stanciu , romania ucraina , gol stanciu euro , eurogol stanciu

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More

Rapid vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor

Promisiunea făcută de ”Tricolorul” care a fost titular în toate meciurile României de la EURO

Kylian Mbappe a făcut o reverență în fața lui Cristiano Ronaldo, iar apoi i-a transmis un mesaj războinic

Atmosfera de la Supercupa României! Cum arată tribunele stadionului din Ghencea

„Este unic, a scris istorie!” Kylian Mbappe, cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo înainte de Portugalia – Franţa

Kylian Mbappe a folosit cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo, înainte de meciul Portugalia – Franţa,… Read More