Ce i-au strigat slovenii lui Cristiano Ronaldo de fiecare dată când a fost aproape de gol

• Media: Liga Digisport, marți, 15:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, marți, 21:00, DGS 1

Cristiano Ronaldo a și plâns la meciul cu Slovenia, după ce a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 105. Lusitanul a punctat ulterior la loviturile de departajare.

Fanii sloveni l-au șicanat pe Cristiano Ronaldo în timpul meciului de la EURO 2024. Ce i-au strigat lusitanului

Pe tot parcursul meciului de la EURO 2024, fanii sloveni au încercat să-l distragă pe Cristiano Ronaldo de la joc. În cele din urmă au și reușit.

Cristiano Ronaldo a ratat de fiecare dată ținta la toate ocaziile avute în cele 120 de minute de joc. Doar la loviturile de departajare a reușit să puncteze lusitanul.

La fiecare ocazie de gol pe care a avut-o Cristiano Ronaldo în timpul meciului de la Frankfurt și nu numai, fanii sloveni au strigat la adresa starului portughez numele lui Leo Messi (37 de ani), fostul mare rival al lusitanului.

Gestul pe care l-a făcut Cristiano Ronaldo în fața fanilor portughezi, după ce a înscris primul de la loviturile de departajare

După ce a ratat penalty-ul din minutul 105, Cristiano Ronaldo a început să plângă, iar imaginile au făcut înconjurul internetului.

Apoi, la loviturile de departajare, Cristiano Ronaldo a fost primul executant pentru Portugalia.

Lusitanul nu a mai ratat de această dată și l-a învins pe Jan Oblak, cu un șut în plasa laterală.

După ce a punctat primul la loviturile de departajare, Cristiano Ronaldo s-a îndreptat scurt către fanii Portugaliei din peluză.

Starul portughez a făcut un semn din mâini prin care și-a cerut scuze că a ratat penalty-ul din minutul 105, care i-ar fi putut aduce mult mai devreme calificarea Portugaliei în sferturile de finală de la EURO 2024.

Imaginile cu gestul lui Cristiano Ronaldo după golul de la loviturile de departajare pot fi urmărite în galeria foto de mai jos.

N-au avut milă! Microbiștii au “inundat” internetul de meme-uri după prestația lui Cristiano Ronaldo cu Slovenia

Etichete: cristiano ronaldo , portugalia , slovenia , portugalia slovenia

Mihai Pintilii și Elias Charalambous au reacționat, după victoria clară a FCSB-ului din Supercupă

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

41 de minute ago

A venit “nota de plată”: 12 luni de suspendare pentru pariuri!

Victor Pițurcă nu s-a ferit să spună ce crede despre Adrian Mutu: “Nu ești bărbat adevărat!”

Ilie Dumitrescu s-a convins de Marius Ștefănescu după un singur meci la FCSB

Florin Maxim a numit jucătorul FCSB-ului care a ”turnat plumb în ghete” Corvinului, în Supercupa României

42 de minute ago

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More