Ce fac stranierii români. George Pușcaș a debutat la Bodrumspor. Radu Drăgușin, rezervă neutilizată la Leicester – Tottenham

Luni 19 august

Al Najma – Al Tai (Andrei Cordea) 3-0

Radnicki – Vojvodina (Mihai Butean) 2-2

Mihai Butean a fost integralist pentru Vojvodina în fața lui Radnicki. Oaspeții conduceau 2-0 la pauză, dar partida s-a încheiat la egalitate.

Eyupspor – Bodrumspor (George Pușcaș) 4-1

George Pușcaș a debutat pentru Bodrumspor, fiind trimis în teren în minutul 63 al eșecului cu Eyupspor, la scorul de 2-1, fără să reușeașcă, însă, să aibă vreo contribuție decisivă.

Lokomotiv Plovdiv – Cherno More (Claudiu Keșeru) 1-2

Claudiu Keșeru a prins 13 minute pe teren la victoria celor de la Cherno More Varna cu Lokomotiv Plovdiv, fără a reuși, însă, să marcheze.

Leicester – Tottenham (Radu Drăgușin) 1-1

Radu Drăgușin a fost rezervă neutilizată pentru Spurs la remiza cu Leicester City.

Villarreal – Atletico Madrid (Horațiu Moldovan) 2-2

Horațiu Moldovan a rămas pe banca de rezerve în egalul madrilenilor contra celor de la Villareal.

Rezultatele de duminică 18 august

Slask Wroclaw (Tudor Băluță) – Korona Kielce 1-1

Tudor Băluță a fost introdus pe finalul partidei cu Korona Kielce, scor 1-1.

Auxerre – Nice (Rareș Ilie) 2-1

Rareș Ilie nu a fost în lotul celor de la Nice.

Hapoel Beer Sheva (Antonio Sefer) – Ironi Tiberias 2-3

Antonio Sefer nu a fost în lotul celor de la Hapoel Beer Sheva.

Al Ahli Doha – Al Gharafa (Florinel Coman) 1-0

Florinel Coman a fost integralist în înfrângerea cu Al Ahli Doha, scor 0-1.

Olimpija Ljubljana – NK Celje (Marco Dulca) 2-2

Marco Dulca a evoluat 60 de minute în remiza cu Olimpija Ljubljana, scor 2-2. Mijlocașul român nu a contribuit la niciun gol al formației sale.

Cagliari (Răzvan Marin) – AS Roma 0-0

Răzvan Marin a fost integralist în remiza cu AS Roma, scor 0-0.

Gaziantep (Deian Sorescu și Alex Maxim) – Samsunspor 0-1

Deian Sorescu și Alex Maxim au fost integraliști în partida pierdută cu Samsunspor, scor 0-1.

Real Sociedad – Rayo Vallecano (Andrei Rațiu) 1-2

Fundașul Andrei Rațiu a fost titular și a evoluat 80 de minute în victoria cu Sociedad. Internaționalul român nu a contribuit la nicio reușită a echipei sale, dar a fost la un pas de un gol, fiind blocat in extremis.

Rezultatele de sâmbătă, 17 august

Parma (Dennis Man și Valentin Mihăilă) – Fiorentina 1-1

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost trimiși în teren din primul minut al duelului contra Fiorentinei, din etapa inaugurală a noului sezon din Serie A. Man a și deschis scorul în minutul 22 al partidei disputată pe arena Ennio Tardini, din Parma, încheiată la egalitate, 1-1.

Banyias (Andrei Burcă) – Dibba Al Hisn 4-2

Andrei Burcă a fost titular în duelul câștigat de echipa sa, contra celor de la Dibba Al Hisn, 4-2.

PAOK (Răzvan Lucescu) – Panserraikos 3-2

Răzvan Lucescu a reuşit să câştige în prima etapă din campionatul Greciei şi să înceapă cu dreptul apărarea titlului, 3-2 cu Panserraikos.

Deportivo La Coruna – Real Oviedo (Daniel Paraschiv) 0-1

Daniel Paraschiv l-a înlocuit pe Alemao în minutul 82 al partidei cu Deportivo La Coruna, câștigată de Real Oviedo, 1-0.

Pisa (Marius Marin) – Spezia 2-2

Marius Marin a fost integralist pentru gazde.

Pogon Szczecin (Valentin Cojocaru) – Widzew Lodz 2-0

Valentin Cojocaru a fost integralist pentru gazde.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

Mesajul acid al lui Dan Petrescu pentru FCSB, imediat după CFR – UTA 1-3

Rapid – Oțelul 0-0. ”Remiză albă” în Giulești, iar echipa lui Marius Șumudică rămâne pe loc de play-out

28.09.2024, 23:25 Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi -… Read More

Osasuna – Barcelona 3-1, ACUM, la Digi Sport 2. Catalanii, aproape de prima înfrângere din La Liga

Victor Angelescu nu s-a mai abținut după ce Rapid a rămas FĂRĂ victorie în Giulești! Reacția lui Dan Șucu

Rapid – Oțelul Galați 0-0. Ocazie uriaşă ratată de gălăţeni! Duel „de foc” în Giuleşti

Min. 1: A început partida! Echipele de start: Rapid (4-2-3-1): Siegrist – Cr. Manea, Ignat,… Read More