Categories: Alte Sporturi

Ce diferență! Cum l-a numit acum Gigi Becali pe fotbalistul despre care spunea că e ”anti-gol”

• Media: Liga Digisport, vineri, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 21:00, DGS 1

“Băluță, nu vreau să-l compar cu Coman, îl scot pe Coman din echipă că e prea tare și zic că Băluță e numărul 1. Face tot, deposedează, faza defensivă, e argintul viu. La cât e de pitic, dă la o parte om de doi metri. E pitic, dar puternic. E adevărat că e anti-gol. Care-i treaba, e pasă de gol, e deposedare, e alergătură, nu știe să dea gol, e adevărat. El nu dă goluri, este anti-gol. Dacă mingea e în poartă, el o scoate”, declara Gigi Becali despre Băluță, jucător pe care l-a adus la FCSB în vara anului 2023.

Gigi Becali l-a numit acum pe Alexandru Băluță ”mitralieră atomică”

A doua zi după calificarea României în optimi la EURO 2024, Gigi Becali a susținut o conferință de presă la palatul său din Aleea Alexandru.

Finanțatorul de la FCSB a lăudat performanța ”Tricolorilor”, dar a vorbit și despre echipa sa, întrucât sezonul de SuperLigă se apropie cu pași repezi.

Gigi Becali l-a lăudat pe Marius Ștefănescu la scenă deschisă, dar nu l-a uitat nici pe Alexandru Băluță, fotbalist cotat de site-ul Transfermarkt la 1,2 milioane de euro.

”Noi avem jucători prea valoroși pe posturi, Băluță cu Ștefănescu. Lui Băluță trebuie să îi găsesc post. Băluță e mitralieră atomică. O să joace în centru probabil. E și Malcom, e și Miculescu, Olaru, nu știi cu cine să joci”, a afirmat patronul de la FCSB.

36 de meciuri a jucat Băluță pentru FCSB, perioadă în care a marcat de șapte ori și a pasat decisiv tot în șapte rânduri.

Gigi Becali: ”Să vedeți dacă nu va fi ofertă de 20 de milioane de euro pentru Rațiu”

Cel mai bun jucător, care a făcut cât toți la un loc, a fost Rațiu. Rațiu a fost egal cu 10 jucători. Părul lui? E băiat tânăr, treaba lui, ce mă interesează, dar nu e bine ce face, e păcat.

Eu am vrut să-l iau pe Rațiu. Se vede ce calitate are, demult l-am văzut. Dar nu ai cum să-l iei, are salariu mare. O să vedeți voi Rațiu, o să vedeți ce oferte va avea. Vor da 10-15-20 de milioane. Câți ani are? 20 de milioane! Să vedeți dacă nu va fi ofertă de 20 de milioane“, a declarat Gigi Becali.

Etichete: gigi becali , alexandru baluta , fcsb

admin

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

2 ore ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

3 ore ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

3 ore ago

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

3 ore ago

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

3 ore ago

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More