Categories: Alte Sporturi

Ce a titrat Marca, după Spania – Croația 3-0

• FOTBAL: Oviedo – Espanyol, duminică, 19:30, DGS 2

• MEDIA: Fotbal European, sâmbătă, 21:00, DGS 1

Alvaro Morata, Fabian Ruiz și Dani Carvajal au marcat golurile victoriei Spaniei. Pe lângă cei trei marcatori, Lamine Yamal a mai atras atenția cu evoluția sa.

Marca a reacționat, după debutul excelent al Spaniei la EURO 2024

Presa spaniolă nu a ratat ocazia și a reacționat imediat după victoria contra Croației.

Spania scoate șampania”, a titrat Marca, după meciul de debut al ibericilor la EURO 2024.

Echipa Spaniei învinge în mod convingător Croația condusă de eficacitatea lui Morata, creativitatea lui Fabian Ruiz și scânteia și îndrăzneala lui Lamine Yamal, un adult de 16 ani.

Spania are 16 ani, vârsta cărții de identitate a lui Lamine Yamal, ceea ce reprezintă îndrăzneala debutului Spaniei la EURO 2024.

Lamine Yamal a jucat ca și cum Futures League s-ar juca la Berlin. Alături de el, echipa a scos șampania cu o victorie convingătoare.

La opt fără un sfert după-amiaza, Spania era deja favorită la câștigarea EURO. Până la pauză marcaseră Morata, Fabian şi Carvajal. Echipa spaniolă a fost plină de ‘Ronaldos’ când a fost vorba de goluri”, au precizat ulterior spaniolii.