Ce a spus Dennis Politic despre un transfer de la Dinamo, după „dubla” de senzaţie cu Csikszereda!

A fost o atmosferă extraordinară, mă bucur că le-am văzut zâmbetul fanilor, că i-am făcut fericiţi. Nu am mai jucat până acum cu peste 30.000 de fani în tribune. Am mai jucat în Anglia cu atâţia fani.

(n.r.: despre şansele de a rămâne în Liga 1) 50%. Da, am obţinut un rezultat pozitiv, dar vom juca în deplasare, ştim că vor da totul. Vom merge foarte concentraţi”, a declarat Dennis Politic pentru digisport.ro, după Dinamo – Csikszereda 2-0.

Dinamo – Csikszereda 2-0. „Dublă” Dennis Politic! „Câinii” au luat o opţiune serioasă pentru rămânerea în Liga 1

Dinamo – Csikszereda 2-0 a fost LIVE TEXT pe AS.ro. Dinamoviştii luptă pentru salvarea de la retrogradare, după ce au prins în mod miraculos un loc la baraj. În tur au reuşit victoria la două goluri diferenţă.

A fost nebunie totală pe Arena Naţională la Dinamo – Csikszereda. Zeci de mii de fani au venit să susţină echipa lui Kopic în încercarea de a evita retrogradarea. Dinamo a avut şi alte ocazii uriaşe, în afară de golurile marcate de Politic. Şi Csikszereda a avut câteva ocazii mari.

Dinamo: Golubovic – Moura, R. Grigore, Homawoo, Amzăr – Milanov, Gnahore, Pavicic – Bani, Abdallah, Politic
Rezerve: Railean, Gregorio, Iglesias, Ilic, Bordușanu, P. Neagu, Al. Irimia, N. Roșu, C. Costin
Antrenor Zeljko Kopic

Csikszereda: Gyenge – Nagy, Keleman, Csuros, Apro – Veres, Soufiane – Szondi, Babati, Gal-Andrezly – Jelena
Rezerve: Karacsony, Gheralis, Makrai, Bakos, Pinter, Bloj, Balogh, Gergely,Vita
Antrenor Robert Ilyes

Stadion Arena Națională
Arbitru Rareș Vidican (Satu Mare). Asistenți Marius Marica (Bistrița), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru VAR Sebastian Colțescu (București). Asistent VAR Alexandru Vodă (Alba Iulia)