Ce a spus antrenorul de la Astana, după 2-1 împotriva Corvinului, în România

• Liga 2: Voluntari – Concordia Chiajna, vineri, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB – Farul, vineri, 21:00, DGS 1

Corvinul a pierdut meciul de la Sibiu contra Astanei, scor 1-2, în prima manșă din turul trei preliminar al Conference League.

Reacția antrenorului de la Astana, după victoria obținută în România împotriva Corvinului

Grigoriy Babayan a spus cum a reușit să câștige formația sa meciul împotriva Corvinului, deși hunedorenii s-au aflat în avantaj la pauza meciului.

Am studiat bine adversarul, am urmărit toate meciurile din preliminarii, este o echipă de un nivel foarte bun, arată un fotbal încrezător. În prima repriză le-am dat multă încredere și, sincer, nu am jucat așa cum am plănuit.

E bine că în pauză jucătorii m-au auzit și în repriza secundă a ieșit o echipă complet diferită. Și încrederea pe care am dat-o adversarului în prima repriză, am reluat-o în repriza secundă, am jucat exact fotbalul pe care l-am planificat.

Victoria este foarte importantă pentru noi, dar încă nu s-a decis nimic. Mai avem în față un meci retur, pentru care trebuie să ne pregătim foarte bine. Nu se poate vorbi de subestimare. Corvinul este o echipă foarte bună.

Am avut un zbor lung, aici este un stadion foarte bun. Ne-a fost greu, am avertizat echipa că va fi presiune în primele 30 de minute și așa s-a întâmplat.

Acum ne gândim doar la meciul retur, nu ne uităm mult înainte. Corvinul este un adversar dur, așa că sarcina numărul unu este să învingem această echipă”, a spus Grigoriy Babayan, potrivit vesti.kz.

VIDEO Rezumat Corvinul – Astana 1-2

Returul va avea loc la Almaty, întrucât pe stadionul din Astana sunt programate alte evenimente în perioada respectivă. Distanța dintre Astana și Almaty este de aproximativ 1000 de kilometri.

Dacă o vor elimina pe Astana la sfârșitul acestei duble manșe, hunedorenii o vor înfrunta în play-off-ul Conference League pe câștigătoarea duelului St. Mirren (Scoția) – Brann (Norvegia).

Etichete: astana , preliminarii conference league , video corvinul astana , grigoriy babayan

”U” Cluj nu se mai oprește! A fost golghetul campionatului sezonul trecut, acum a semnat în SuperLigă

SuperLiga: FC Botoșani - Gloria Buzău, vineri, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Oțelul Galați - Dinamo,… Read More

33 de minute ago

Cu el începe primul 11. Mutu a dezvăluit cine e fotbalistul-emblemă al lui Hagi și ce obiectiv are de fapt Farul

Un fost jucător al FCSB-ului a dat verdictul, după ce Gigi Becali a plătit 2.500.000€ pentru Daniel Bîrligea

La 10 ani distanță, Ciprian Tătărășanu a recunoscut: ”A fost un șoc. Doamne, cine-ar fi crezut?”

Are zilele numărate la Real Madrid? Conducerea ”Galacticilor” ar fi luat o decizie surprinzătoare

Căpitanul Barcelonei a surprins pe toată lumea, după ce greșit flagrant în înfrângerea din Champions League