Ce a declarat Denis Alibec, după ce a marcat primul gol, de la revenirea la Farul

• Premier League: Tottenham – Arsenal, duminică, 16:00, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj – FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Denis Alibec (33 de ani) a marcat unicul gol al Farului, în minutul 60 al partidei, în timp ce pentru Petrolul a punctat Gicu Grozav, în minutul 83.

Denis Alibec: “Meritam să câștigăm. Știam că fundașii lor sunt slabi”

Farul Constanța este pe locul 11-lea în SuperLigă, cu 9 puncte obținute, după remiza cu Petrolul.

Unicul marcator al echipei constanțene a fost marcat de Alibec, după ce a primit o pasă din partea lui Ionuț Vînă. A fost primul gol marcat de Alibec, după ce atacantul a revenit la Farul, în perioada de mercato din această vară.

“A fost un meci frumos, meritam să câștigăm. Am avut o șansă mare la 1-0. Nu am reușit să gestionăm bine situația, chiar dacă știam că sunt buni la faze fixe (n.r. cei de la Petrolul).

Am scăpat singur la faza golului, știam că fundașii lor sunt la slabi în duelurile unu la unu, sunt bucuros că am marcat, m-am simțit bine, cred că sunt pregătit să evoluez 90 de minute.

Conflictul a fost rezolvat. După pauză nu am mai avut nimic. Cred că trebuie să avem mai multă încredere, ne dorim să prindem play-off-ul, acesta este obiectivul.”, a declarat Denis Alibec la flash-interviu.

Clasament SuperLigă

Clasament SuperLiga / Captură Digi Sport

VIDEO rezumat Petrolul Ploiești – Farul Constanța 1-1

Etichete: denis alibec , petrolul-farul

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

49 de minute ago

Mesajul acid al lui Dan Petrescu pentru FCSB, imediat după CFR – UTA 1-3

Rapid – Oțelul 0-0. ”Remiză albă” în Giulești, iar echipa lui Marius Șumudică rămâne pe loc de play-out

28.09.2024, 23:25 Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi -… Read More

Osasuna – Barcelona 3-1, ACUM, la Digi Sport 2. Catalanii, aproape de prima înfrângere din La Liga

Victor Angelescu nu s-a mai abținut după ce Rapid a rămas FĂRĂ victorie în Giulești! Reacția lui Dan Șucu

50 de minute ago

Rapid – Oțelul Galați 0-0. Ocazie uriaşă ratată de gălăţeni! Duel „de foc” în Giuleşti

Min. 1: A început partida! Echipele de start: Rapid (4-2-3-1): Siegrist – Cr. Manea, Ignat,… Read More